پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ,18 April 2019
غذا و کشاورزی
سرو پیتزا در کاغذهای ۳ بار بازیافت‌شده!
پک‌ها و بسته‌بندی‌های پشت‌طوسی پیتزا، ساندویچ و شیرینی، کاغذهای سه بار بازیافت‌شده‌ای هستند که اغلب استاندارد مؤسسه استاندارد و وزارت بهداشت را نیز ندارند و حامل انواع آلودگی‌ها و بیماری‌ها هستند؛ کاغذهایی ...
معلمِ کارآفرین
مرحوم شاهرخ ظهیری از دل کارمندی وارد کنشگری اقتصادی شد. او معلم و تحصیل کرده رشته حقوق بود اما همزمان با کار معلمی در بازار هم فعالیت می کرد. این مسئله در دوران کارآفرینی او، برخلاف بخش عمده فعالان صنعتی ...
تشکیل دوباره وزارت بازرگانی
تلاش برای تشکیل وزارت بازرگانی در حالی است که در شرایط فعلی، ابزارهای قانونی کارآمد در اختیار دولت برای ساماندهی امور و تنظیم بازار وجود دارد؛ ابزارهایی که دولت نسبت به آن‌ها بی‌توجه است.
تاثیر "بهار" بر مزاج انسان و توصیه‌های وزارت بهداشت برای انتخاب غذاها
از آنجاکه از دیدگاه طب سنتی هر فصل مزاج مخصوص به خود را دارد که ممکن است مزاج اصلی افراد را تحت تأثیر قرار دهد؛ مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت به بررسی مزاج فصل بهار و ارائه راهکارهایی برای عدم تغییر ...
مفهوم رشد اقتصادی منفی ۳.۸ درصد چیست؟
در حالی نرخ رشد اقتصادی ۹ ماهه سال ۱۳۹۷ در بخش صنعت منفی ۷.۹ و درمجموع منفی ۳.۸ درصد اعلام شده که یک اقتصاددان معتقد است چناچه در سال جاری سیاست‌های اصلاح ساختاری انجام نشود، شرایط نسبت به سال گذشته سخت‌تر خواهد بود.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
سرو پیتزا در کاغذهای ۳ بار بازیافت‌شده!
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰
 
پک‌ها و بسته‌بندی‌های پشت‌طوسی پیتزا، ساندویچ و شیرینی، کاغذهای سه بار بازیافت‌شده‌ای هستند که اغلب استاندارد مؤسسه استاندارد و وزارت بهداشت را نیز ندارند و حامل انواع آلودگی‌ها و بیماری‌ها هستند؛ کاغذهایی که در شرایط کاملاً غیر بهداشتی با آلایندگی‌هایی مثل مواد چاپی و… در کارخانه بازیافت خرد می‌شوند ...
 
معلمِ کارآفرین
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۸
 
مرحوم شاهرخ ظهیری از دل کارمندی وارد کنشگری اقتصادی شد. او معلم و تحصیل کرده رشته حقوق بود اما همزمان با کار معلمی در بازار هم فعالیت می کرد. این مسئله در دوران کارآفرینی او، برخلاف بخش عمده فعالان صنعتی است که تحصیلات دانشگاهی و تجربه کارمندی نداشتند و به طور مستقیم از دل بازار وارد تجارت و صنعت شده ...
 
تشکیل دوباره وزارت بازرگانی
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۸
 
تلاش برای تشکیل وزارت بازرگانی در حالی است که در شرایط فعلی، ابزارهای قانونی کارآمد در اختیار دولت برای ساماندهی امور و تنظیم بازار وجود دارد؛ ابزارهایی که دولت نسبت به آن‌ها بی‌توجه است.
 
تاثیر "بهار" بر مزاج انسان و توصیه‌های وزارت بهداشت برای انتخاب غذاها
۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۹
 
از آنجاکه از دیدگاه طب سنتی هر فصل مزاج مخصوص به خود را دارد که ممکن است مزاج اصلی افراد را تحت تأثیر قرار دهد؛ مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت به بررسی مزاج فصل بهار و ارائه راهکارهایی برای عدم تغییر مزاج در این فصل پرداخت.
 
مفهوم رشد اقتصادی منفی ۳.۸ درصد چیست؟
۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۴
 
در حالی نرخ رشد اقتصادی ۹ ماهه سال ۱۳۹۷ در بخش صنعت منفی ۷.۹ و درمجموع منفی ۳.۸ درصد اعلام شده که یک اقتصاددان معتقد است چناچه در سال جاری سیاست‌های اصلاح ساختاری انجام نشود، شرایط نسبت به سال گذشته سخت‌تر خواهد بود.
 
نرخ پایین خرید تضمینی گندم به قاچاق آن دامن می‌زند
۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۹
 
گندم کالای استراتژیک برای کشور محسوب می‌شود و نرخی باید برای آن تعیین شود که برای کشاورز صرفه اقتصادی داشته باشد.
 
ارتباطی بین افزایش قیمت‌ برنج و سیل وجود ندارد
۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۷
 
عزیزکریمی گفت: کمتر از ۳ درصد کشت برنج کل کشور بر اثر سیل آسیب دیده و ارتباطی بین افزایش قیمت‌ برنج و سیل وجود ندارد.
 
تولید غذای دریایی با استفاده از سلولهای بنیادی
۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۶
 
هم‌اکنون شرکت‌های متعددی در سراسر جهان وجود دارند که به دنبال یافتن راهی هستند که محصولاتی را جایگزین گوشت کنند.
 
گوجه سبز 90 هزار تومان
۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۵
 
رئیس اتحادیه میوه فروشان البرز در خصوص قیمت نوبرانه‌های فصل گفت: قیمت نوبرانه‌ها تا هفته آینده کاهش قیمت چشمگیر خواهد داشت، گوجه سبز در حال حاضر کیلویی۹۰ هزار تومان است که همین قیمت تا هفته آینده دو برابر کاهش پیدا خواهد کرد.
 
بخشنامه‌های وزیر صنعت درباره عدم درج قیمت برخی محصولات خوراکی ابطال شد
۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۴
 
دیوان عدالت اداری بخشنامه‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت که تولیدکنندگان برخی محصولات از جمله صنایع بیسکوئیت، شیرینی، کیک، شکلات، انواع چیپس و اسنک و محصولات صنایع سلولزی بهداشتی و محصولات کارخانه‌ای کنسرو، کمپوت، سس، ترشی، شور، مربا و عسل را از درج قیمت معاف کرده بود را غیر قانونی دانست و ابطال کرد.
 
مشارکت ایرانیان هلند در جشنواره بین‌المللی غذا و تخصیص عوائد آن به سیل زدگان
۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۲
 
ایرانیان مقیم هلند با مشارکت در جشنواره بین‌المللی غذا،‌عوائد آن را به سیل زدگان در ایران اختصاص دادند.
 
آغاز فروش گوشت نیمایی در فروشگاه‌ها از اول اردیبهشت
۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۱
 
توزیع گوشت تنظیم بازاری درحالی از اول اردیبهشت ماه در فروشگاه های زنجیره ای از سرگرفته خواهد شد که قیمت ها نسبت به قبل تفاوت بسیاری دارد.
 
گوشت تنظیم‌بازاری به دست ۸۸درصد مردم نرسید
۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۶
 
نتایج یک نظرسنجی نشان داد ۸۸درصد از مردم در یک سال گذشته گوشت وارداتی با ارز ۴۲۰۰تومانی دریافت نکرده‌اند.
 
راهکار گران نشدن گندم و جو
۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۱
 
چندی پیش وزارت جهاد کشاورزی به دولت پیشنهاد داد که گندم و جو در بورس عرضه شود. کارشناسان بازار سرمایه در این مورد معتقدند که عرضه محصولاتی همچون گندم و جو در بورس به کاهش بار مالی دولت کمک می کند و اگر عرضه این محصولات زیاد شود، نوسانات قیمتی شدید روی این محصولات ناشی از رفتار واسطه‌ها و بازارهای غیرشفاف ...
 
افزایش ۲ درصدی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع غذایی محقق نشد
۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۵
 
بازاری گفت: علیرغم انتظار افزایش جهشی صادرات متناسب با افزایش نرخ ارز در سال گذشته با حدود ۶/۵ میلیارد دلار و ۲ درصد افزایش نسبت به سال ۱۳۹۶، این پیش‌بینی محقق نگردید.
 
تذکر به رئیس‌جمهور درباره سفارش غذا به رستوران‌های لوکس توسط مدیران اجرایی
۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۳
 
نماینده مردم شاهین شهر در تذکری به رئیس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌جمهور‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ عنوان کرد درحالی‌که مردم در تأمین معیشت خود در تنگنای اقتصادی به سر می‌برند، سفارش روزانه غذا توسط مدیران اجرایی از رستوران‌های لوکس با قیمت‌ گزاف و اسراف غذا در دستگاه اجرایی ...
 
سالانه ۸۰ میلیارد دلار غذا در ایران تولید می‌شود
۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۶
 
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ۸۵ درصد نیاز غذایی کشور در داخل تامین می شود، اعلام کرد: در ایران سالانه ۸۰ میلیارد دلار غذا تولید می‌شود که ۷۵ میلیارد دلار آن به مصرف داخلی می رسد.
 
رشد ۹۴ درصدی قیمت شیرینی در ۵ سال گذشته
۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۴
 
رئیس اتحادیه قنادان می‌گوید، با توجه به افزایش ۳۴ درصدی دستمزد و بالارفتن قیمت مواداولیه قیمت شیرینی در سال ۹۸ افزایش می‌یابد؛ گرچه میزان این افزایش هنوز مشخص نیست ولی قیمت شیرینی در ۵ سال گذشته رشد ۷۱ تا ۱۱۸ درصدی داشته است.
 
افزایش ۶ درصدی نرخ زعفران
۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۳
 
نایب رئیس شورای ملی زعفران از افزایش ۶ درصدی قیمت این محصول خبر داد و گفت: قیمت طلای سرخ حداکثر به کیلویی ١٢ میلیون تومان رسیده است.
 
واردات بیش از ۸۰۰۰۰۰۰ تن ذرت دامی
۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۲
 
در سال گذشته بیش از هشت میلیون تن ذرت دامی که به عنوان خوراک دام استفاده می‌شود، به ایران وارد شده است.