جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ,4 December 2020
سایر اخبار
بازار خرید و فروش اعضای بدن/کلیه ۱۵۰، ‌نیمی از کبد ۲۰۰ میلیون تومان!
«آدم از بدبختی این کارا رو می‌کنه، وگرنه چرا باید کلیه‌مو بفروشم و خودمو ناقص کنم؟» این جمله مشترک افرادی است که فشار اقتصادی و بسته بودن راه‌های تامین هزینه، آنها را وادار کرده که عضوی از بدن خود را بفروشند تا بتوانند زندگی کنند.
مهمترین عوامل موثر بر مرگ‌ومیر بیماران کرونایی در ایران
نتایج مطالعه‌ای که با هدف ارزیابی فاکتورهای اپیدمیولوژیک و بالینی و همچنین فاکتورهای مرتبط با مرگ‌ومیر در مبتلایان به کووید-۱۹ انجام گرفت، نشان داد که بالاترین میزان مرگ‌ومیر در بین بیماران بالای ۶۵ سال، بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه و در بین افراد با بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت و بیماری‌های ...
کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر شد
رئیس‌جمهور در حکمی دکتر کریم همتی را برای مدت 4 سال به عنوان «رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران» منصوب کرد.
کووید-۱۹ خطرناک تر از آنفلوآنزای فصلی است
اشتباه رایجی که به خصوص در ابتدای پاندمی کرونا مطرح شد شباهت کرونای جدید با آنفلوانزای فصلی بود، در حالیکه اکنون اعلام شده، این دو بیماری بسیار متفاوتند.
تاکید دیده‌بان حقوق بشر بر لزوم کاهش تحریم‌های ایران در شرایط شیوع ویروس کرونا
دیده‌بان حقوق بشر از آمریکا خواست تا باتوجه به شیوع کرونا و موانع ایران برای تامین اقلام مورد نیاز خود برای مقابله با این بیماری، تحریم ها علیه تهران را کاهش دهد و دسترسی به تجهیزات ضروری در این زمینه ...
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
نخستین ژنرال زن و وزیر بهداشت پیشین افغانستان درگذشت
۱۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۳
 
وزارت صحت عامه/بهداشت افغانستان تایید کرد که دکتر سهیلا صدیق، اولین ژنرال زن و وزیر بهداشت پیشین افغانستان امروز جمعه، چهارم دسامبر در بیمارستان محمدداوود خان شهرکابل درگذشته است.
 
فوت ۳۴۷ نفر و شناسایی ۱۳۳۴۱ بیمار جدید کووید۱۹ در شبانه روز گذشته
۱۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۳
 
سخنگوی وزارت بهداشت از فوت ۳۴۷ بیمار مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته خبر داد.
 
برای تشخیص محرمانه و رایگان "ایدز" به کجا باید مراجعه کرد؟
۱۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۸
 
رئیس اداره ایدز و کنترل بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه تمام مراحل اخذ تست اچ آی وی در نهایت محرمانگی صورت می‌گیرد، در عین حال بر اهمیت شناسایی به موقع بیماران تاکید کرد و گفت: با تشخیص زودهنگام بیماری و شروع درمان، نه تنها فرد عمر طبیعی خواهد داشت، بلکه قابلیت انتقال بیماری به دیگران ...
 
۱۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۶
 
به گزارش فانا، بریتانیا امروز به عنوان نخستین کشور در جهان یک واکسن کرونا (فایزر-بیونتک) را برای مصرف انبوه تائید کرد و مصرف انبوه آن از هفته آینده آغاز می‌شود. جاناتان ون تام معاون عالیرتبه‌ترین مقام پزشکی بریتانیا گفت: با واکسیناسیون این ۹ گروه تا ۹۹٪ تعداد مرگ‌های ناشی از کرونا ...
 
کانابیس از گروه مواد مخدر بسیار خطرناک خارج شد
۱۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۸
 
به گزارش فانا، کمیسیون مواد مخدر (CND) ملل متحد با عضویت ۵۳ کشور، روز چهارشنبه در تصمیمی تاریخی و بسیار نزدیک (۲۷ رای به ۲۵ رای به علاوه ۱ رای ممتنع) کانابیس و رزین کانابیس را از گروه خطرناک‌ترین انواع مواد مخدر خارج کرد. پیشتر سازمان جهانی بهداشت (WHO) توصیه کرده بود تحقیقات روی مصارف پزشکی ...
 
شمار مبتلایان کرونا درکشور از یک میلیون نفر گذشت
۱۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۰
 
سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد که در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۵۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.
 
تعداد شهدای مدافع سلامت به 192 نفر رسید
۱۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۹
 
مدیر کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی کشور گفت: تعداد شهدای مدافع سلامت به 192 نفر رسیده است.
 
انتقاد ایران از مصوبه جدید کمیسیون مواد مخدر
۱۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۷
 
به دنبال تصمیم کمیسیون مواد مخدر برای خروج کانابیس (شاهدانه) و مشتقات آن (حشیش و ماری جوانا) از جدول 4 کنوانسیون 1961 مواد مخدر (مواد بسیار خطرناک برای مصارف پزشکی)، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، طی سخنانی در نشست کمیسیون، از این مصوبه انتقاد کرد.
 
زمان برگزاری ۳۱ آزمون ۱۴۰۰ دانشجویان علوم پزشکی مشخص شد
۱۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۰
 
تقویم ۳۱ آزمون سال ۱۴۰۰ دانشجویان علوم پزشکی منتشر شد که بر این اساس آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت (MHLE) اولین آزمون دانشجویان خواهد بود.
 
برگزاری جلسات بیش از ۱۵ نفره در شهرهای قرمز ممنوع است
۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۸
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به رئیس مجلس شورای اعلام کرد: طبق مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا برگزاری جلسات بیش از ۱۵ نفره در شهرهای با وضعیت قرمز مانند تهران ممنوع است و این مصوبه در برگزاری جلسات مجلس لحاظ شود.
 
بار مالی استخدام ۳۰ هزار نیروی جدید در وزارت بهداشت تامین شد
۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۲
 
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: با تامین مالی جذب ۳۰ هزار نیروی جدید از سوی سازمان برنامه و بودجه، بخش عمده ای از نیازهای حوزه سلامت کشور رفع می شود.
 
۳۶۲ فوتی جدید کرونا در کشور
۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۰
 
سخنگوی وزارت بهداشت آخرین موارد شناسایی و فوتی ناشی از کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته را اعلام کرد و گفت: ۵۸۲۸ تن در مراکز درمانی و در وضعیت شدید این بیماری به سر می برند.
 
تغییر آمار کرونا در تهران مربوط به تعطیلی دو هفته‌ای نیست
۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۸
 
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: تغییر آمار بیماران کرونایی در استان تهران مربوط به اعمال محدودیت های دو هفته ای نیست.
 
محرز: زنجیره انتقال کرونا قطع شده است
۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۷
 
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با قدردانی از مشارکت خوب مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی و اجرای طرح محدودیت های کرونایی توسط دولت گفت: زنجیره انتقال ویروس کرونا اکنون قطع شده اما این به منزله پایان این بیماری نیست.
 
ارز 4200 تومانی از بودجه 1400 حذف شد
۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۵
 
سخنگوی ستاد بودجه از حذف ارز 4200 تومانی از لایحه بودجه سال آینده خبر داد و گفت:‌ برای سال آینده فروش 2.3 میلیون بشکه نفت در روز پیش بینی شده است.
 
مشاور محبوب ترامپ و افتضاحی که به بار آورد
۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۰
 
به گزارش فانا، دکتر اسکات اطلس مشاور گروه ویژه کرونای کاخ سفید که همواره نظراتش برخلاف آنتونی فاوچی، باب میل دونالد ترامپ بود، از این سمت استعفا کرد. او که یک رادیولوژیست است، بدون هیچ تخصصی در حوزه بهداشت عمومی یا بیماری‌های عفونی از سوی ترامپ به عنوان مشاور در گروه ویژه کرونای کاخ سفید منصوب ...
 
تکذیب حذف ارز ۴٢٠٠ هزارتومانی از لایحه بودجه ١۴٠٠
۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۱
 
سازمان برنامه و بودجه در واکنش به خبر حذف ارز ۴٢٠٠ هزارتومانی از لایحه بودجه ١۴٠٠، ضمن تکذیب این موضوع، اعلام کرد که «اگر این ارز حذف شود صرف معیشت و سلامت خواهد شد».
 
مردانی: اعمال محدودیت های کرونایی نتایج مثبتی داشته است
۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۲
 
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: اعمال تعطیلی ها و نیز جدی گرفتن رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم نتایج مثبتی از جمله کاهش روند ابتلا به کرونا و مرگ بر اثر این ویروس را داشته است.
 
کرونا در تهران تا حدی رو به کاهش
۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۰
 
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا استان تهران ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص روند کرونا در استان و تاثیر محدودیت‌ها بر کاهش آمار بیماری، گفت: برای قطعی صحبت کردن باید یک هفته دیگر صبر کنیم.
 
رئیسی: ۱۶۰ شهر قرمز به ۳۷ شهر کاهش یافت
۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۹
 
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: از ۱۶۰ شهر که وضعیت آنها قرمزبود، پس از ۱۰ روز ۳۷ شهر همچنان قرمز و ۱۲۳ شهر نارنجی و زرد شدند.