چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ,17 July 2019
سایر اخبار
شرایط انتقال دانشجویان پزشکی از خارج به دانشگاه های داخلی تشریح شد
معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دانشجویان علوم پزشکی که قبل از ژانویه سال ۲۰۱۹ برای تحصیل به خارج از کشور رفتند، پس از گذراندن واحدهای مشخص و در صورت داشتن شرایطی مانند دانشگاه معتبر،...
هیچ کمک نقدی بین‌المللی به سیل زدگان را دریافت نکرده‌ایم
رئیس جمعیت هلال احمر از عدم دریافت کمک های نقدی بین المللی به سیل زدگان کشورمان به دلیل بسته بودن حساب های ارزی خبر داد.
بازیابی بینایی قربانیان اسیدپاشی با آنزیم کلاژناز
محققان برای نخستین بار در تاریخ شیوه‌ای را به آزمایش می‌گذارند که انتظار می‌رود در درمان سوختگی‌های شیمیایی چشم موثر باشد.
هشدار وزارت بهداشت درباره "ازن"
رئیس گروه سلامت هوای مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ضمن هشدار نسبت به وجود آلاینده "ازن" و توصیه به مردم و بویژه بیماران تنفسی و کودکان جهت پرهیز از قرار گرفتن در فضای باز در روزهایی که غلظت این آلاینده ...
امسال ۶.۲ میلیارد دلار ارز نیمایی برای واردات تامین شد
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه خواهان تک‌نرخی شدن ارز هستیم اما باتوجه به اینکه کشور در شرایط ثبات اقتصادی قرار دارد و بر هم زدن این آرامش عاقلانه نیست، گفت: بانک مرکزی ۱۲ میلیارد دلار ارز نیمایی ...
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
شرایط انتقال دانشجویان پزشکی از خارج به دانشگاه های داخلی تشریح شد
۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۶
 
معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دانشجویان علوم پزشکی که قبل از ژانویه سال ۲۰۱۹ برای تحصیل به خارج از کشور رفتند، پس از گذراندن واحدهای مشخص و در صورت داشتن شرایطی مانند دانشگاه معتبر، نمره‌های قابل قبول و معدل می‌توانند به دانشگاه های داخل کشور منتقل شوند.
 
هیچ کمک نقدی بین‌المللی به سیل زدگان را دریافت نکرده‌ایم
۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۴
 
رئیس جمعیت هلال احمر از عدم دریافت کمک های نقدی بین المللی به سیل زدگان کشورمان به دلیل بسته بودن حساب های ارزی خبر داد.
 
بازیابی بینایی قربانیان اسیدپاشی با آنزیم کلاژناز
۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۳
 
محققان برای نخستین بار در تاریخ شیوه‌ای را به آزمایش می‌گذارند که انتظار می‌رود در درمان سوختگی‌های شیمیایی چشم موثر باشد.
 
هشدار وزارت بهداشت درباره "ازن"
۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۳
 
رئیس گروه سلامت هوای مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ضمن هشدار نسبت به وجود آلاینده "ازن" و توصیه به مردم و بویژه بیماران تنفسی و کودکان جهت پرهیز از قرار گرفتن در فضای باز در روزهایی که غلظت این آلاینده هوایی زیاد است، در عین حال بر لزوم جدی گرفتن استفاده از کاتالیست در صنایع خودروسازی تاکید کرد....
 
امسال ۶.۲ میلیارد دلار ارز نیمایی برای واردات تامین شد
۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۰
 
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه خواهان تک‌نرخی شدن ارز هستیم اما باتوجه به اینکه کشور در شرایط ثبات اقتصادی قرار دارد و بر هم زدن این آرامش عاقلانه نیست، گفت: بانک مرکزی ۱۲ میلیارد دلار ارز نیمایی برای واردات تأمین کرده که ۶.۲ میلیارد دلار آن مربوط به سه ماه و نیم ابتدای سال بوده است.
 
۴۰ درصد افراد بالای ۴۰ سال کشور کبد چرب دارند
۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۹
 
دبیر علمی همایش روز جهانی هپاتیت، گفت: درمان کامل هپاتیت c حداکثر با ۳ میلیون تومان از طریق داروهای تولید داخل امکان پذیر است.
 
برای اولین بار نقشه ژنتیکی بیماری MPSدر کشور تهیه شد
۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۵
 
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت از تهیه نقشه ژنتیکی بیماری MPS برای اولین بار در کشور خبر داد و گفت: با تشخیص تعداد دقیق بیماران MPS، این امکان فراهم شده تا دولت از این بیماران حمایت بیشتری انجام دهد.
 
عضو شورای مشورتی دارو و تجهیزات پزشکی کشور منصوب شد
۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۰
 
دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر محمدرضا ظفرقندی را به عنوان عضو شورای مشورتی دارو و تجهیزات پزشکی کشور منصوب کرد.
 
آزمایش تحریک عمقی مغز در یک کودک ۲ ساله
۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۷
 
پزشکان توانستند یک دستگاه "تحریک عمقی مغز"(DBS) را در مغز یک کودک دو ساله قرار دهند.
 
برنامه وزارت بهداشت برای درمان "فشارخونی‌ها"
۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۴
 
مشاور معاون درمان وزارت بهداشت در امور بیماری‌ها با اشاره به مشارکت ۲۸ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در کشور در کمپین فشارخون، گفت: برخی از بیمارانی که ابتلا به فشار خون در آنها تشخیص داده می‌شود، ممکن است امکان درمان در سطح یک ارائه خدمات را نداشته باشند و بر همین اساس ۵۳۰ بیمارستان برای ارجاع بیماران فشارخونی ...
 
درمان سکته مغزی با سلول‌های بنیادی جنین
۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۳
 
خون بند ناف زباله بیولوژیکی است که شما را از شر هر گونه بیماری خطرناک در امان نگه می‌دارد.
 
هزینه میلیاردی شبکه های رانت و فساد در برخی رسانه‌ها و شبکه های اجتماعی برای تخریب وزارت بهداشت
۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۸
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از قرار موثق شبکه رانت و فساد اقتصادی بین برخی افراد و شبکه های مجازی هزینه میلیاردی می کنند که مثلاً بنده و وزارت بهداشت را تخریب کنند، ۲۰ میلیون تومان برای هر توییت علیه نمکی خرج می‌کنند، این پولها از کجا آمده است؟؟؟ از جیب مادری که گوشواره دختر بچه سرطانی خود ...
 
صادرات محصولات دانش‌بنیان ایران به روسیه سرعت می‌گیرد
۲۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۳
 
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری حضور 70 شرکت دانش بنیان ایرانی در دو نشست جداگانه در شهرهای یکاترینبورگ و مسکو را فوق‌العاده و بی سابقه دانست و گفت: صادرات محصولات دانش‌بنیان ایران به روسیه سرعت می‌گیرد.
 
کونلون چین ۱۷ درصد کارمزد از ما می‌خواهد
۲۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۸
 
امینی گفت: اکنون بانک مرکزی، بانک کونلون چین را به ما معرفی کرده که این بانک از ما ۱۶ تا ۱۷ درصد کارمزد طلب کرده است که فشار زیادی را به ما تحمیل می‌کند و در نتیجه باعث افزایش قیمت‌های دامی خواهد شد.
 
گرجستان ورود کالاهای ایرانی را به این کشور سخت‌تر می‌کند
۲۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۲
 
گرجستان در حال تدوین لایحه‌ای است که بر اساس آن ورود کالاهای ایرانی را که هم‌اکنون با توجه افزایش نرخ ارز، مزیت بالایی برای رقابت در این کشور به‌ویژه با تولیدات داخلی گرجستان پیدا کرده‌اند، محدود خواهد کرد.
 
سرپیچی صداوسیما از قانون با تبلیغ علنی کالاهای آسیب‌رسان به سلامت!
۲۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۸
 
صداوسیما حداقل در ۱۶ مورد از لیست ممنوعیت تبلیغ کالاهای آسیب‌رسان سرپیچی کرده و از ابتدای فروردین ماه امسال تاکنون اقدام به تبلیع این کالاهای ممنوعه کرده است.
 
وزرای بهداشت ۲۱ کشور منطقه مدیترانه شرقی مهر ماه به ایران می‌آیند
۲۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۸
 
مشاور وزیر بهداشت در امور بهداشتی گفت: در مهر ماه اجلاسی با حضور ۲۱ وزیر بهداشت منطقه مدیترانه شرقی در ایران برگزار می‌شود.
 
کشف پزشکی ترامپ: «کلیه‌» جایگاهی ویژه در «قلب» دارد!
۲۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۷
 
رئیس‌جمهوری آمریکا در تازه‌ترین گاف خود مدعی شده که کلیه‌ها «جایگاهی بسیار ویژه در قلب» دارند.
 
فرمان اجرایی ترامپ برای حمایت از بیماران کلیوی و افزایش پیوند
۲۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۶
 
دونالد ترامپ فرمان اجرایی را امضا کرد که براساس آن اهداف انتقال هرچه بیشتر درمان بیماری کلیه به منازل بیماران و افزایش عمل‌های پیوند دنبال خواهند شد درحالی‌که وابستگی به کلینیک‌های دیالیز پرهزینه نیز کاهش خواهد یافت.
 
کالاهای فسادپذیر در گمرک رسوب کرده‌اند
۲۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۵
 
عضو هیأت مدیره فدراسیون واردات ایران می‌گوید که به دلیل تحریم‌ها و عدم امکان پرداخت پول به فروشنده خارجی، کالاهای وارداتی و بعضاً فاسد شدنی که با استفاده از اعتبار تجار خوشنام ایرانی وارد کشور شده‌اند، بیش از چندین ماه است که در گمرکات رسوب کرده و امکان ترخیص ندارند.