دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ,19 March 2018
دارو
انجام معاینه رایگان چشم جهت غربالگری گلوکوم با حمایت بهستان دارو - کمپانی فایزر
امروز پنجشنبه ۲۴ اسفند ماه به مناسبت هفته جهانی گلوکوم (آب سیاه) معاینه رایگان چشم جهت غربالگری گلوکوم در کلینیک چشم پزشکی شهید دکتر لبافی نژاد با حضور اساتید و پزشکان متخصص از جمله دکتر محمد پاکروان استاد دانشگاه شهید بهشتی و متخصص گلوکوم و نورومفتالوژی و با حمایت شرکت بهستان دارو - کمپانی فایزر انجام ...
افتتاح کلینیک جدید شیمی‌درمانی پژوهشکده معتمد
مراسم افتتاح کلینیک جدید شیمی درمانی مرکز خدمات تخصصی بیماری های پستان پژوهشکده معتمد، عصر امروز (دوشنبه 21 اسفند) در محل ساختمان شماره 2 این پژوهشکده برگزار شد.
اختصاص بودجه برپایی مراسم پایان سال بهستان دارو برای کمک به بیماران
گردهمایی پایان سال شرکت بهستان دارو امروز ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ با حضور مدیران و پرسنل این شرکت برگزار شد.
امضای تفاهم‌نامه تولیدی جانسون&جانسون با وزارت بهداشت ایران
مدیر بازاریابی و دسترسی بازار جانسون و جانسون در منطقه خاورمیانه و آفریقا گفت: اخیرا تفاهم‌نامه‌ای با وزارت بهداشت ایران امضا کرده و قصد داریم داروهایمان را به صورت داخلی در ایران تولید کنیم که البته این پروژه بناست با همکاری بهستان دارو انجام شود.
علت استقبال جهانی از محصولات پروبیوتیک
رئیس هیات مدیره شرکت زیست تخمیر و مدیرعامل شرکت بنیان سلامت کسری گفت: هر انسان زنده حدود یک کیلوگرم باکتری را با خود حمل می‌کند. این باکتری‌ها سیستم ایمنی بدن را تنظیم می‌کنند و این باکتری‌ها برای بدن مفید هستند.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
بلاهایی که نصف کردن قرص بر سرتان می‌آورد
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۸
 
نصف کردن یک قرص پیش از مصرف آن باعث می‌شود ذرات ریزی از دارو در هوا منتشر شود که پس از تماس این ذرات با قسمت‌های حساس پوست همچون صورت، پلک و گردن، التهاب و حساسیت پوست را به همراه خواهد داشت.
 
مضرات یک نوع آنتی‌بیوتیک برای سلامت عروق
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۵
 
ین نوع از آنتی‌بیوتیک که در درمان عفونت‌های باکتریایی تجویز می‌شود عوارض بسیاری برای سلامتی دارد و به همین دلیل متخصصان نسبت به تجویز این دارو هشدار دادند.
 
سیاست‌های پیش رو پرداختی از جیب مردم را افزایش خواهد داد
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۲
 
مدیر عامل شرکت داروسازی خوارزمی گفت: باید توجه داشت که اگر در صنعت دارو گردش مالی مناسب وجود نداشته باشد، نمی‌توان مواد اولیه را تهیه کرد و تولید دارو داشت که عواقب این اتفاق طی ماه‌های آینده نمایان خواهد شد.
 
گلایه داروخانه‌ها در پی معوقات تامین اجتماعی
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۸
 
داروخانه‌های فارس در پی معوقات تامین اجتماعی در مقابل این سازمان تجمع کردند.
 
تراشه ای برای ارزیابی واکنش بدن به دارو
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۲
 
مهندسان فناوری جدیدی ابداع کرده اند که می تواند برای ارزیابی تاثیر داروهای جدید و تشخیص عوارض جانبی احتمالی آنها مورد استفاده قرار گیرد.
 
کپسول کافئین دار تولید شد
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۵
 
محققان در موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی موفق شدند کپسول هیدروژلی کافئین با قابلیت رهش آهسته و هدفمند مناسب برای سربازان، رانندگان، کارکنان نظامی تولید کنند.
 
فروش مرگ در داروخانه و عطاری‌ها اکیدا ممنوع !
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۶
 
قرص برنج را در رده سیانور که برای خودکشی استفاده می شود قرار داده اند، برخلاف باور عموم این قرص برای خودکشی زجرآورترین و دردناک ترین انتخاب است چرا که مرگی سخت را به همراه خواهد آورد.
 
۲۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۳
 
مدیرعامل رُش در نشست سالانه این شرکت در بازل گفت: عرضه داروهای جدید افت فروش ناشی از داروهای آف پتنت شده رُش را جبران خواهد کرد. آماده مقابله با تهاجم رقبای بایوسیمیلار هستیم.
 
۲۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۲
 
چین در راستای اصلاح ساختار دولتی رگولاتور دارویی جدیدی ایجاد می‌کند. سازمان غذا و دارو جدید چین وظیفه نظارت بر دومین بازار بزرگ داروی جهان را خواهد داشت.
 
۲۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۳
 
تولید داروی HIV تازه تایید شده در نخستین کارخانه بایولوژیک چین که توسط FDA تایید شده است. کارخانه ووشی بایولوژیکس تنها کارخانه محصولات بایولوژیکی در چین است که موفق به دریافت مجوز از FDA شده است.
 
۲۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۱
 
دولت ژاپن قیمت دو داروی کلیدی و پرفروش ایمنی‌درمانی سرطان را کاهش می‌دهد. قیمت اُپدیوو و کیترودا در بازار ژاپن از اول آوریل امسال به ترتیب ۲۳.۸ و ۱۱.۲ درصد کاهش خواهند یافت.
 
۲۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۰
 
وزیر بهداشت در دیدار با اعضای هیات مدیره انجمن داروسازان ایران از تغییر آیین‌نامه و ضوابط تاسیس داروخانه‌ها حمایت کرد. پیشتر دیناروند هم از تصمیم سازمان غذا و دارو در این زمینه دفاع کرده بود.
 
۲۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۹
 
جدیدترین گزارش سالانه احساس خوشبختی در کشورهای جهان منتشر شد.
 
۲۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۲
 
سازمان غذا و دارو آمریکا به داروی کیترودا (پمبرولیزومب) MSD جهت اعطای تائیدیه برای درمان سرطان دهانه رحم پیشرفته اولویت بررسی داد.
 
انجام معاینه رایگان چشم جهت غربالگری گلوکوم با حمایت بهستان دارو - کمپانی فایزر
۲۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۶
 
امروز پنجشنبه ۲۴ اسفند ماه به مناسبت هفته جهانی گلوکوم (آب سیاه) معاینه رایگان چشم جهت غربالگری گلوکوم در کلینیک چشم پزشکی شهید دکتر لبافی نژاد با حضور اساتید و پزشکان متخصص از جمله دکتر محمد پاکروان استاد دانشگاه شهید بهشتی و متخصص گلوکوم و نورومفتالوژی و با حمایت شرکت بهستان دارو - کمپانی فایزر انجام ...
 
رُش به دنبال ثبت و ورود داروی جدید امیسیزومب در ایران
۲۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۲
 
مدیرعامل کانون هموفیلی ایران گفت: شرکت رُش برنامه ای برای ثبت داروی جدید امیسیزومب (هملیبرا) در ایران دارد. این دارو انقلابی در درمان بیماران هموفیلی A دارای مهارکننده است‌.
 
۲۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۱
 
سانوفی بزرگترین تولیدکننده واکسن آنفلوآنزا در جهان قراردادی را در ماه فوریه با شرکت‌ SK Chemicals به منظور توسعه یک واکسن جهانی برای آنفلوآنزا امضا کرد.
 
۲۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۹
 
بایوژن داروی آزمایشی درمان یک علامت مرتبط با شیزوفرنی متعلق به فایزر را در قراردادی حدودا ۶۰۰ میلیون دلاری می‌خرد.
 
۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۳
 
سال ۱۳۹۶ در حالی رو به پایان است که هنوز تکلیف بدهی سنگین شرکت توسعه دارویی رسا مشخص نبوده و معلوم نیست آیا طلبکاران این شرکت در نهایت به پول خود خواهند رسید یا خیر؟
 
سال 97 برای فعالان حوزه دارو آسان است؟
۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۱
 
منابعی که به طرح تحول سلامت تزریق شده با مصارف آن همخوانی ندارد. هرچند امروز مسئولان به این مشکلات اشاره می کنند اما باید از ابتدای طرح به درستی آن را بررسی کرده و مسائل امروز را پیش بینی می کردند.