سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ,20 November 2018
دارو
تولید بخش عمده‌ای از واکسن‌های ضروری در کشور
رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو گفت: بخش عمده واکسن‌های ضروری مورد نیاز مردم در کشور تولید و تأمین می‌شود، همچنین کارهای تحقیقاتی برای تولید واکسن آنفلوانزا در حال انجام است که امیدواریم در آینده‌ای ...
آخرین وضعیت بازار دارویی کشور و توصیه وزارت بهداشت به مردم
سخنگوی وزارت بهداشت آخرین وضعیت بازار دارویی کشور را تشریح کرد و با بیان اینکه خوشبختانه در آبان‌ماه میزان کمبود اقلام دارویی در کشور زیر ۳۰ درصد بوده که کمتر از یک درصد بازار موجود را شامل می‌شود، گفت:...
‍ وضعیت سفید  در بازار دارو
مدیر کل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه تعداد اقلام فهرست کمبود دارویی در آبان ماه به کمتر از ۳۰ قلم رسید، گفت: با اقدامات صورت گرفته وضعیت دارو به نقطه قابل قبولی رسیده ...
هیچ دارویی از فهرست بیمه خارج نشده است
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: هیچ دارویی از فهرست بیمه خارج نشده اما مطابق قانون بیمه داروهای با قیمت پایین را تعهد می کند و ممکن است نوع گرانتر و خارجی برخی داروها از پوشش ...
تحریم نبودن حوزه دارو ادعایی بیش نیست
وزیر بهداشت با بیان این که تحریم نبودن حوزه دارو، ادعایی بیش نیست و در عمل حوزه دارو نیز در تحریم است،گفت: در حال حاضر دارو آماده حمل است، اما هواپیما و کشتی حاضر نیست حمل کند، بنابراین از ادعا تا عمل فاصله است.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
تولید بخش عمده‌ای از واکسن‌های ضروری در کشور
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۵
 
رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو گفت: بخش عمده واکسن‌های ضروری مورد نیاز مردم در کشور تولید و تأمین می‌شود، همچنین کارهای تحقیقاتی برای تولید واکسن آنفلوانزا در حال انجام است که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک بتوانیم این واکسن را تولید کنیم.
 
آخرین وضعیت بازار دارویی کشور و توصیه وزارت بهداشت به مردم
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۳
 
سخنگوی وزارت بهداشت آخرین وضعیت بازار دارویی کشور را تشریح کرد و با بیان اینکه خوشبختانه در آبان‌ماه میزان کمبود اقلام دارویی در کشور زیر ۳۰ درصد بوده که کمتر از یک درصد بازار موجود را شامل می‌شود، گفت: مردم از کیفیت داروی داخلی مطمئن باشند و پول‌شان را برای داروهای خارجی که ممکن است قاچاق بوده و یا ...
 
‍ وضعیت سفید  در بازار دارو
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۷
 
مدیر کل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه تعداد اقلام فهرست کمبود دارویی در آبان ماه به کمتر از ۳۰ قلم رسید، گفت: با اقدامات صورت گرفته وضعیت دارو به نقطه قابل قبولی رسیده و کمبود در مورد داروهایی که مشابه تولید داخل ندارند، موردی است.
 
هیچ دارویی از فهرست بیمه خارج نشده است
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۵
 
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: هیچ دارویی از فهرست بیمه خارج نشده اما مطابق قانون بیمه داروهای با قیمت پایین را تعهد می کند و ممکن است نوع گرانتر و خارجی برخی داروها از پوشش بیمه خارج شده باشد.
 
تحریم نبودن حوزه دارو ادعایی بیش نیست
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۱
 
وزیر بهداشت با بیان این که تحریم نبودن حوزه دارو، ادعایی بیش نیست و در عمل حوزه دارو نیز در تحریم است،گفت: در حال حاضر دارو آماده حمل است، اما هواپیما و کشتی حاضر نیست حمل کند، بنابراین از ادعا تا عمل فاصله است.
 
ماجرای حذف پوشش بیمه‌ای داروی تزریقی پوکی استخوان
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۹
 
رئیس انجمن روماتولوژی ایران در خصوص خروج داروی تزریقی بیماران پوکی استخوان از پوشش بیمه ای توضیحاتی ارائه داد.
 
تحریم داروی بیماران دردمند به سبک آمریکایی
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۰
 
تحریم های یکجانبه و ناجوانمردانه آمریکا علیه مردم ایران فقط دامان نظام بانکی و صنایع و اقتصاد ایران را هدف نگرفته است، بلکه سلامت و جان مردم به مخاطره افتاده است، دسترسی به داروهای مورد نیاز بیماران سخت شده اما این اقدام غیر انسانی و ضد بشر به دروغ انکار می شود.
 
واکسن آنفلوانزا در کرمان نایاب شد
۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۸
 
این روزها اگر به داروخانه های کرمان سر بزنید و سراغ واکسن آنفلوانزا را بگیرد فقط با یک جواب روبرو می شوید « نداریم و احتمال اینکه بقیه داروخانه ها هم داشته باشند کم است».
 
۲ آنتی بیوتیک رکوددار مصرف در ایران
۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۵
 
دبیر ستاد اطلاع‌رسانی دارو سازمان غذا و دارو درباره میزان مصرف آنتی بیوتیک در ایران و مقایسه آن با کشورهای منطقه توضیح داد.
 
جای نگرانی برای واردات دارو‌های اساسی نیست
۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۲
 
عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان دارو تاکید کرد: حتی با وجود تحریم‌ها، برای واردات دارو‌های اساسی جای نگرانی وجود ندارد.
 
کاهش 20 درصدی هزینه دارو و لوازم مصرفی پزشکی طی یکسال گذشته
۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۶
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از کاهش 20 درصدی هزینه دارو و لوازم مصرفی پزشکی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی زیرمجموعه این دانشگاه خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی می‌توان تهدیدهای دشمن و تحریم‌های آن به فرصت تبدیل کرد.
 
کشورهای همسایه بازار هدف تولیدات دارویی ایران هستند
۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۱
 
قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل گفت: کشورهای همسایه مانند عراق، افغانستان، عمان و سوریه جزو اولویت های ایران برای بازار هدف تولیدات دارویی و تجهیزات پزشکی هستند. البته استفاده از این بازار نیازمند فعالیت جدی شرکت های تولیدکننده ایرانی است.
 
آقای پمپئو چه چیزی را انکار می کنید؟
۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۶
 
پس از اعمال تحریم های جدید آمریکا، شرکت های دارویی ایران با مشکلاتی در حوزه نقل و انتقال پول و تهیه برخی مواد اولیه داروهای خاص روبرو شده اند.
 
ادعای آمریکا درباره آزاد بودن واردات غذا و دارو دروغ است
۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۲
 
رئیس اتحادیه ملی صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات کشاورزی ایران گفت: ادعای آمریکا مبنی بر آزاد بودن واردات اقلام غذایی و دارویی دروغ است و این کشور تنها برای حفظ وجهه خود در جامعه جهانی چنین شعارهایی را مطرح می کند.
 
پاسخ به خبر «لزوم تاسیس شعبه جدید داروخانه هلال احمر برای جلب رضایت بیماران سرطانی»
۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۸
 
روابط عمومی جمعیت هلال احمر کشور نسبت به درخواست یکی از نمایندگان مجلس درخصوص لزوم تاسیس شعبه جدید داروخانه هلال احمر برای جلب رضایت بیماران سرطانی پاسخ داد.
 
پیش‌شرط های افزایش ظرفیت صنعت دارو
۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۶
 
این شرکت از قبل به قیمت تحمل هزینه های مالی سنگین خرید مواد اولیه داشته و تا پایان سال موجودی مواد اولیه در اختیار داریم.
 
ممنوعیت فروش آزاد یک داروی انعقاد خون
۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۵
 
سخنگوی سازمان غذا و دارو از ممنوعیت فروش آزاد یک داروی گرانقیمت موثر بر انعقاد خون خبر داد.
 
سیاست تهران شیمی؛ تکمیل سبد محصولات دیابتی با جدیدترین داروها
۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۱
 
مدیرعامل شرکت داروسازی تهران شیمی گفت: با توجه به پیشرو بودن تهران شیمی در تولید داروهای شناخته شده در حوزه دیابت، سیاست‌های ما متمرکز بر تکمیل سبد محصولات دیابتی با جدیدترین داروها در این حوزه است.
 
حضور پر رنگ شرکت داروسازی ایران هورمون در دوازدهمین کنگره بین المللی غدد درون ریز و متابولیسم
۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۰
 
این کنگره از تاریخ 23 لغایت 25 آبان ماه 1397 در تهران، مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.
 
جزییات ذخایر دارویی ایران در "تحریم"
۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۶
 
رییس سازمان غذا و دارو ضمن تشریح وضعیت بازار دارویی کشور بعد از اعمال تحریم‌ها از سوی آمریکا، گفت: در حال حاضر مشکل اصلی حوزه دارو در نقل و انتقال پول و کالا است.