دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ,26 August 2019
 
 
سپهری در گفت‌وگو با فانا خبر داد:
رونمایی از داروی پلریکسافور (نئوفور) نانوالوند+جزئیات
 
همزمان با شانزدهمين كنگره سراسری انجمن مديكال آنكولوژی و هماتولوژی ايران در شیراز برای اولين بار در كشور از داروی پلریکسافور (نئوفور) تولید شرکت نانوالوند رونمایی شد.
 
نیما سپهری مدیرعامل شرکت نانوالوند در گفت‌وگو با خبرنگار فانا درباره رونمایی از داروی جدید شرکت نانوالوند توضیح داد: داروی پلریکسافور (نئوفور) برای نخستین بار است که در ایران به تولید رسیده و این دارو مشابه داروی برند وارداتی موزوبیل (Mozobil) است که قیمت داروی وارداتی ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است در حالی که قیمت داروی تولید داخل شده توسط شرکت نانوالوند ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

وی افزود: احتمالا با اين قيمت توليد داخل و رویه معمول از شركت رقيب، قيمت داروی برند با كاهش چشمگيری روبرو خواهد شد.
 
به گفته سپهری کاربرد این دارو در زمینه افزایش تحرک سلول‌های بنیادی خونساز جهت پیوند مغز استخوان در بیماران مبتلا به برخی سرطان‌های خون است.
 
او با بیان اینکه این دارو پس از سه سال کار تحقیقاتی به تولید رسیده است، عنوان کرد: داروی پلریکسافور حدود یک ماه است که وارد بازار شده و گران‌ترین داروی ثبتی تولید داخل به شمار می‌رود.
 
سپهری تمرکز شرکت نانوالوند را تولید داروهای هایتک پرخطر اعلام کرد و افزود: به تازگی خط جدید تولید داروهای خوراکی ضد سرطان نانوالوند نیز راه‌اندازی شد که در این خط دو داروی لنوما (لنالیدوماید) و زتابین (کپسیتابین) تولید می‌شود که داروی لنوما علاوه بر تامین نیاز داخل، نخستین محموله صادراتی آن نیز تا یک ماه آینده به سوریه ارسال خواهد شد.
 
مدیرعامل شرکت نانوالوند افزود: شرکت نانوالوند هم‌اکنون ۱۶ محصول دارویی پیشرفته پرخطر در بازار ایران دارد.
 
کد مطلب : ۱۰۶۶۹
پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۷
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :