يکشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸ ,24 March 2019
 
 
آتش‌سوزی در بیمارستان بغداد عمدی بود
 
وزارت کشور عراق از بازداشت مدیر بیمارستان الیرموک و معاونش به اتهام سهل‌انگاری در حادثه آتش‌سوزی در بخش نوزادان بیمارستان خبر داد. همزمان وزارت بهداشت عراق عمدی بودن این آتش‌سوزی را تایید کرد.
 
به گزارش فانا، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، سعد معن، سخنگوی وزارت کشور عراق اعلام کرد: قتیبه منیر، مدیر بیمارستان یرموک به همراه معاونش و شش تن دیگر از اعضای کادر این بیمارستان طبق قوانین کشور به اتهام سهل‌انگاری در حادثه آتش سوزی در بخش نوزادان این بیمارستان که منجر به کشته شدن 13 نوزاد شد، بازداشت و توسط مسوولان ویژه تحت بازجویی قرار گرفتند.
 
از سوی دیگر سخنگوی وزارت بهداشت عراق عمدی بودن این آتش‌سوزی را تایید کرد.
 
وی با اشاره به احتمالات قبلی مبنی بر اینکه آتش‌سوزی به دلیل اتصال برقی ایجاد شده گفت: کمیته رسمی تحقیقات از وجود آثار مواد آتش‌زا در محل حادثه خبر داده است.
 
به دنبال وقوع این آتش‌سوزی عدیله حمود، وزیر بهداشت عراق اعلام کرد در صورتی که کوتاهی‌اش در این حادثه ثابت شود، آماده استعفا است.
 
پیش از تحقیقات، کمیته ویژه‌ای از کارشناسان از عمدی بودن آتش سوزی مذکور خبر داد و کارشناسان این کمیته در گزارش خود تاکید کردند که در محل حادثه آثار بنزین وجود دارد و این ثابت می‌کند که این حادثه عمدی بوده است.
 
حمود در بیانیه‌ای مدیر بیمارستان یرموک، یکی از بزرگترین بیمارستان‌های دولتی بغداد را برکنار کرد.
 
حسن خلاطی، یکی از اعضای کمیته بهداشت و محیط زیست پارلمان عراق گفت: پارلمان هیاتی را برای بررسی حادثه مذکور و بیمارستان یرموک تشکیل داده است.
 
 
کد مطلب : ۱۰۷۸
دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۹
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :