دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ,18 March 2019
 
 
روحانی مطرح کرد:
نقل قول جالب رئیس جمهور یک کشور اروپایی درباره پزشکان ایرانی
 
رئیس جمهور در مراسم تجلیل از پزشکان گفت: بعضی ها یک مقدار لحنشان این است که دولت مدام به فکر مذاکرات هسته ای بود. بله به این فکر بود و به آن افتخار هم می کند. لااقل در سلامت می توانید قضاوت کنید که بعد از برجام تجهیزات پزشکی راحت تر به دست آوردید یا سخت تر!
 
به گزارش فانا، رییس جمهوری همزمان با روز پزشک و هفته دولت از پیشکسوتان و برگزیدگان جامعه پزشکی کشور تجلیل کرد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی صبح دوشنبه در مراسم گرامیداشت روز پزشک که در مرکز همایش های بین المللی ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، از پیشکسوتان و برگزیدگان این عرصه تجلیل کرد.

پیشکسوتان جامعه پزشکی نیز به پاس قدردانی از رییس جمهوری برای حمایت و پشتیبانی از اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور، لوحی را که مزین به یک گوشی پزشکی به عنوان نماد بود، تقدیم وی کردند.

او در این مراسم با بیان اینکه شما پزشکان، سلامت جامعه در علم و دانش قدم بزرگی برداشتید گفت: و در جایگاه ایران در دنیا، ما هر کشوری که می رویم ایرانی ها در رشته های مختلف معمولا پیش رو هستند, پیشتاز هستند جایگاه بسیارخوبی دارند اما در بسیاری از کشورهای غربی چه اروپایی و آمریکایی پزشکان ایرانی جایگاهی خاصی دارند و گاهی جزو معروف ترین پزشکان یک کشور هستند این افتخار بزرگی است.

روحانی ضمن نقل قول از یک رئیس جمهور کشور اروپایی که به او گفته" اگر پزشکان ایرانی در کشور ما اعتصاب کنند بخش سلامت ما کلا می خوابد" گفت: مهم است یک رئیس جمهور از پزشکان ایرانی در یک کشور اروپایی تقدیر کند و این نشان می دهد که پزشکان ما با کارشان مایه عزت ایران در بسیاری از کشورها شدند

رئیس جمهور با اشاره به عملکرد پزشکان بیان کرد :کار دیگری که در پیرو علم و دانش تلاش کردید این است که ما از ردیف 18 به 16، پیشرفت کردیم و روز گذشته معاون علمی و فناوری آماری که د رنو آوری اعلام کرد این بود که در طول این مدت 28 پله پیشرفت کردیم و این بسیار مهم است و این معنایش این است که تلاش ما بحمدالله تنها در یک جهت نبوده است.

او افزود :بعضی ها یک مقدار لحنشان این است که دولت مدام به فکر مذاکرات هسته ای بود بله به این فکر بود و به آن افتخار هم می کند لااقل در سلامت می توانید قضاوت کنید بعد از برجام تجهیزات پزشکی راحت تر به دست آوردید یا سخت تر!

حداقل برجام سلامت مردم را بهتر تضمین کرد. قطعنامه سازمان ملل را نمی شد پاره کرد اگر می شد من هم پاره می کردم.
 
کد مطلب : ۱۲۳۲
دوشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۴
۰
 
مرجع : ایسکانیوز
 

ارسال
 
گروه های خبری :