يکشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸ ,24 March 2019
 
 
۸۰درصد مردم پول بیمارستان خصوصی ندارند
 
معاون کل وزارت بهداشت گفت: هشتاد درصد مردم کشور توان پرداخت هزینه‌های بخش خصوصی سلامت را ندارند.
 
به گزارش فانا، ایرج حریرچی در حاشیه شصت و هشتمین نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت درباره مشکل عمده بیماران در ایام نوروز اظهار داشت: در ایام تعطیلات نوروزی مشکل عمده ای در حوزه خدمات اورژانس شدید نداریم بلکه مردم بیشتر با بیماریهایی مشکل دارند که فرد نیاز به بستری‌ دارد و یا دچار بیماری‌های سرپایی می‌شود.بخشنامه جدید بیمارستانی برای نوروز

معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: با این وجود معاون درمان وزارت بهداشت در جدیدترین بخشنامه خود دستور داده است تا بیمارستانهای دولت با تمام ظرفیت خود فعالیت کنند، همچنین بیمارستانهای خصوصی نیز باید با 50 درصد توان و ظرفیت خود فعال باشند.

ناتوانی 80 درصد مردم در پرداخت هزینه‌های بخش خصوصی سلامت

حریرچی درباره میزان پرداخت بیمه ای برای خدمات سلامت و چالش‌ هزینه‌های سلامت عنوان کرد: هشتاد درصد مردم کشور توان پرداخت هزینه‌های بخش خصوصی سلامت را ندارند.

وی در مصداقی عنوان کرد: مثلا دستمزد یک جراح برای تیروئید 70 k است یعنی 70 دستمزد نه هزار تومان برای یک جراحی، و این جدا از هزینه هتلینگ و دارو است و بیمه در تمام خدمات خود از جمله آزمایش و بستری فقط سهم خود از قیمت دولتی را پرداخت می‌کند.

118 بستری در قبال هر 1000 نفر

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه در سال از هر 1000 ایرانی 118 نفر بستری می‌شوند، گفت: ولی مصرف دارو در ایران بیشتر از کشورهای مشابه است.

کمبود اعتبار در پزشک خانواده و حوزه داروهای ساخته شده

حریرچی همچنین با تشریح تعیین بودجه عمومی کشور و بودجه حوزه سلامت که با رشد 11 درصدی مواجه شد ولی در حوزه پزشک خانواده و داروهای ساخته شده با چالش بودجه ای وزارت بهداشت مواجه شده است، درباره میزان مراجعه مردم به بخش خصوصی در برخی خدمات سلامت خاطرنشان کرد: مثلاً در زمینه مراجعه به دندانپزشکی بالغ بر 83 درصد مراجعات مردم به بخش خصوصی است.
 
کد مطلب : ۱۳۰۵۱
يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۱
۰
 
مرجع : خبرگزاری تسنیم
 

ارسال
 
گروه های خبری :