يکشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸ ,24 March 2019
 
 
کابینه هند تفاهم همکاری‌های بهداشت و طب سنتی با ایران را تصویب کرد
 
کابینه دولت هند، روز پنجشنبه 24 اسفند دو یادداشت تفاهم امضا شده میان دولت‌های هند و ایران برای همکاری در زمینه‌های بهداشت، دارو و داروهای سنتی در جریان سفر «حسن روحانی»، رئیس‌جمهور ایران به این کشور را تصویب کرد.
 
به گزارش فانا، کابینه دولت هند، روز پنجشنبه 24 اسفند دو یادداشت تفاهم امضا شده میان دولت‌های هند و ایران برای همکاری در زمینه‌های بهداشت، دارو و طب سنتی در جریان سفر «حسن روحانی»، رئیس‌جمهور ایران به این کشور را تصویب کرد. 

 دولت هند در بیانیه‌ای اعلام کرده کابینه دولت این کشور روز پنجشنبه در جلسه‌ای به ریاست نخست‌وزیر «نورندا مودی» یادداشت‌های تفاهم امضا شده در روز 17 فوریه میان دو کشور در زمینه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را به تصویب رسانده است. 

وبگاه فایننشال‌اکسپرس نوشته حوزه‌های همکاری میان دو کشور تبادل تجربه و آموزش پزشکان و سایر متخصصان بهداشت، کمک‌رسانی در توسعه منابع انسانی و ایجاد تأسیسات بهداشت را شامل می‌شود. 

دو کشور همچنین توافق کرده‌اند در زمینه تحقیقات پزشکی، فناوری‌های جدید و طرح‌های دانش‌محور، اهداف سلامت عمومی و توسعه پایدار با یکدیگر همکاری کنند. قرار است کارگروهی برای بررسی جزئیات همکاری و نظارت بر اجرای این یادداشت تفاهم تشکیل شود. 

دیگر یادداشت تفاهم به همکاری‌های دو کشور در زمینه طب سنتی مربوط می‌شود که با توجه به میراث‌های فرهنگی مشترک دو کشور حائز اهمیت زیادی است.
 
 
کد مطلب : ۱۳۰۶۴
يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۴
۰
 
مرجع : خبرگزاری فارس
 

ارسال
 
گروه های خبری :