دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ,26 August 2019
 
 
سپهری در گفت‌وگو با فانا مطرح کرد:
تولید و عرضه به بازار داروی ایداروبیسین با برند ایدانترا توسط نانوالوند از مهر امسال
حالا می‌توان این دارو را از فهرست کمبودهای دارویی محک حذف کرد
 
مدیرعامل شرکت داروسازی نانوالوند درباره مقاله‌ای روز گذشته در لنست به چاپ رسید که حاوی لیستی از کمبودهای دارویی کودکان سرطانی کشور با تمرکز روی مجموعه محک بود، توضیحاتی را ارائه کرد.
 
نیما سپهری در گفت‌وگو با خبرنگار فانا با اشاره به اینکه شرکت نانوالوند به‌عنوان تولیدکننده‌ای فعال در تامین داروهای مبتلایان به بیماری‌های خاص به‌ویژه داروهای ضدسرطان خود را موظف به تامین حداکثری نیاز بازار داخلی می‌داند، توضیح داد: شرکت نانوالوند از سال ۱۳۹۴ شروع به‌کار روی تولید محصولات انکولوژی کم‌مصرف (Orphan drugs) کرده و داروی ایداروبیسین موجود در این فهرست منتشر شده را با برند ایدانترا®️ از مهر ماه ۱۳۹۷ وارد بازار کرده و به نظر می‌رسد زمان ورود به بازار آن بعد از نوشتن و تهیه مقاله مذکور بوده است.

وی افزود: با این تفاسیر در حال حاضر یک مجموعه ایرانی، با سابقه تولید محصولات انکولوژی باکیفیت، توان تامین کامل نیاز کودکان و بیماران سرطانی را دارد، پس می‌توان نام ایداروبیسین را از فهرست مذکور حذف کرد تا نگرانی‌های نظام دارویی در مورد تامین این دارو برطرف شود.

وی گفت: با توجه به شرایط خاص کشور، نانوالوند در حد حداکثر توان خود، تامین داروی بیماران خاص را در اولویت قرار داده است و نه تنها نانوالوند بلکه این وظیفه همه تولیدکنندگان داخلی و واردکنندگان است که بیمار ایرانی را دور از هیاهوی بین‌المللی مورد حمایت قرار داده و تعهد اخلاقی و حرفه‌ای خود را نشان دهند.

مدیرعامل شرکت داروسازی نانوالوند خاطرنشان کرد: این ادعا که گفته می‌شود دارو، مواد اولیه دارویی و ملزومات موردنیاز تولید دارو شامل تحریم‌های آمریکا علیه ایران نمی‌شود کاملا نادرست است زیرا وقتی مبادلات بانکی با ایران دچار مشکل جدی شده، عملا امکان پرداخت و تامین آنها را از شرکت‌های دارویی ایرانی می‌گیرند.
 
وی تاکید کرد: در حال حاضر هم با وجود همه تلاش‌های شبانه‌روزی اداره دارو در سازمان غذا و دارو، متاسفانه ما هم با این مشکلات مواجه هستیم که امیدواریم با حمایت و کمک سایر مجموعه‌های درگیر از جمله وزارت صمت و بانک مرکزی، از این شرایط سخت عبور کنیم.
گفت‌وگو از محمدجواد به‌آبادی
 
کد مطلب : ۱۶۲۰۰
شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۳
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :