دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ,26 August 2019
 
 
کاهش قیمت یک داروی پرمصرف بیماران پیوند کلیه
 
مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی از کاهش قیمت یک داروی پرمصرف بیماران پیوند کلیه خبر داد و در عین حال گفت: امیدواریم شرکت زهراوی که تولیدکننده داروی سل‌سپت است نیز قیمت پایه دارویش را پایین آورد.
 
به گزارش فانا، داریوش آرمان گفت: خبر خوشی برای بیماران پیوند کلیه داریم و آن این است که بعد از رایزنی‌های انجمن حمایت از بیمارن کلیوی با  مسوولان وزارت بهداشت و دستوری که وزیر بهداشت دادند، قیمت یکی از داروهای پرمصرف پیوند کلیه به نام "مایفورتیک"، طبق قولی که به ما داده شده از این هفته و طی یکی - دو روز آینده عملیاتی می‌شود، به قیمت قبل بازمی‌گردد.

وی افزود: این دارو مشابه داروی سِل‌سِپت است و یک برند بسیار معتبر در دنیاست. قیمت این دارو برای بیماران حدود ۱۰۰۰ تومان افزایش پیدا کرده بود که در حال حاضر با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار شد از این هفته قیمت دارو کاهش یابد. در عین حال امیدواریم شرکت زهراوی که تولیدکننده داروی سل‌سپت است، قیمت پایه دارویش را پایین آورد؛ چراکه در غیر این صورت مطمئنا با توجه به اینکه داروی مایفورتیک می‌تواند جایگزین سل‌سپت شود، آن شرکت بازار را از دست خواهد داد و بیماران پیوند کلیه به سمت داروی مایفورتیک گرایش پیدا می‌کنند.

آرمان با بیان اینکه البته رایزنی‌هایی هم با شرکت زهراوی انجام شده تا قیمت داروی سل‌سپت را کاهش دهد، گفت: با این اقدامات بیماران پیوند کلیه با دغدغه حداقلی و با فرانشیزی که قبلا می‌پرداختند، داروهایشان را تامین می‌کنند. بر این اساس بیماران می‌توانند ماهیانه کمتر از ۱۰۰ هزار تومان برای داروهایشان پرداخت ‌کنند. امیدواریم هر چه زودتر قیمت داروی سل‌سپت هم که مصرف‌کننده زیادی دارد، کاهش یابد تا دغدغه بیماران به حداقل ممکن برسد.
 
کد مطلب : ۱۶۲۰۸
يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۷
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :