پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸ ,27 June 2019
 
 
رئیس انجمن علوم اعصاب ایران:
مرکز آموزشی تحقیقاتی «علم مغز» به زودی افتتاح می‌شود
 
رئیس انجمن علوم اعصاب ایران از افتتاح مرکز علم مغز در آینده نزدیک خبر داد.
 
به گزارش فانا، محمد تقی جغتایی، رئیس انجمن علوم اعصاب ایران در همایش علوم اعصاب پایه و بالینی اظهار داشت: این کنگره هرساله برگزار می‌شود. بحث علوم اعصاب بحث روز دنیا است و جزو جذاب ترین حوزه‌های تحقیقاتی است و هزینه‌های زیادی صرف آن می‌شود.وی گفت: از دهه پنجاه به بعد با ظهور فناوری‌ها زمینه مطالعه مغز و دانش علوم اعصاب پیشرفت ویژه‌ای داشت و حاصل آن این شد که دهه ۱۹۹۰، دهه مغز نام‌گذاری شد.

جغتایی گفت: دولت‌ها و انجمن‌ها و همچنین شرکت‌هایی مثل گوگل در کشورهای خارجی بر روی این حوزه سرمایه‌گذاری می‌کنند تا بتوانند پروژه ترسیم مدار مغز انسان را به سرانجام برسانند.

رئیس انجمن علوم اعصاب ایران ادامه داد: جایگاه ایران در بین کشورهای خاورمیانه مناسب است و در سال‌های اخیر شاهد رشد تحقیقات در حوزه علوم اعصاب بوده‌ایم.علوم اعصاب قلمروهای مختلفی دارد و در نظام صنعت، سیاسی و آموزش پرورش نقش بسزایی دارد.

وی با بیان اینکه ۴۰ انجمن علوم اعصاب برای انجام تحقیقات در این زمینه توسط وزارت بهداشت تأیید شده است، افزود: ۵۹۴ کتاب در این حوزه چاپ شده است که قدم خوبی است؛ ضمن اینکه در بخشی از مسابقات شاهدیم که دانش‌آموزان علاقه‌مند مطالعه در این حوزه هستند.

جغتایی افزود: مرکز نقشه برداری مغز به عنوان زیرساخت تاسیس شد و حدود ۴۰ آزمایشگاه در این زمینه فعالیت دارند.

 رئیس انجمن علوم اعصاب ایران از افتتاح مرکز علم مغز که حدود یک میلیارد تومان برای آن هزینه‌ شده در آینده نزدیک در باغ کتاب خبر داد.
 
کد مطلب : ۱۶۷۱۸
پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۲
۰
 
مرجع : خبرگزاری فارس
 

ارسال
 
گروه های خبری :