سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ,18 June 2019
 
 
جایگاه طب سنتی در تسکین و کاهش درد بیماران مبتلا به سرطان
 
رئیس انجمن رادیوتراپی انکولوژی با اشاره به اینکه طب سنتی می‌تواند در تسکین بیمار و کاهش درد آن مؤثر واقع شود، گفت: تشخیص به موقع سرطان و درمان بهنگام آن در ایجاد موفقیت درمانی بسیار حائز اهمیت است.
 
به گزارش فانا، محمدرضا قوام‌نصیری ، رئیس  انجمن رادیوتراپی آنکولوژی در پاسخ به سوال مخاطبان در ارتباط با تأثیر طب سنتی در درمان سرطان اظهار داشت: طب سنتی در تسکین و کاهش درد بیماران مبتلا به سرطان می‌تواند مؤثر واقع شود و از  استرس بیمار بکاهد چرا که بسیاری از داروهای گیاهی آرامش‌بخش بوده و می‌تواند در این زمینه مؤثر واقع شود.

وی افزود: طب سنتی درمانگر سرطان نیست و تنها می‌توانند به عنوان نوعی تسکین‌دهنده عمل کند.

 رئیس  انجمن رادیوتراپی انکولوژی تأکید کرد: تشخیص به موقع بیماری سرطان و درمان بهنگام آن سبب موفقیت بیشتر و نتایج بهتر در درمان خواهد شد و در بخشی از بیماران که تشخیص بسیار به موقع صورت گیرد حتی ممکن است نیازی به روش‌هایی همچون شیمی‌درمانی نباشد.

قوام‌نصیری گفت: شیمی‌درمانی با طب سنتی قابل مقایسه نیست و این دو مقوله ارتباطی با یکدیگر ندارند بنابر این بیماران و خانواده‌های آنها باید به این مسئله توجه داشته باشند و درمان بیمار را در نیمه رها نکرده و به توصیه‌های پزشکان در این زمینه توجه کنند.
 
کد مطلب : ۱۷۳۹۸
سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۰
۰
 
مرجع : خبرگزاری فارس
 

ارسال
 
گروه های خبری :