دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ,17 June 2019
 
 
انتقاد شدید TTB از ساخت ابربیمارستان آنکارا
منسوخ شده، غیراقتصادی و پوپولیستی!
 
با وجود افتتاح بزرگترین بیمارستان شهری اروپا در آنکارا پایتخت ترکیه اما به نظر می‌رسد این پروژه منتقدان جدی هم دارد.
 
به گزارش فانا، منتقدان می‌گویند اندازه این بیمارستان به حدی بزرگ است که اولا باعث ایجاد مشکلات لجستیکی خواهد شد که این موضوع روی خدمت‌رسانی به بیماران و عملکرد پرسنل تاثیر منفی می‌گذارد و ثانیا کنترل شیوع عفونت‌ها نیز در چنین وسعتی سخت‌تر می‌شود.

انجمن پزشکان ترکیه (TTB) طی نامه‌ای به وزیر بهداشت ترکیه در این زمینه ابراز نگرانی کرده هرچند این نامه هنوز بی‌پاسخ مانده است.

سینان آدیامان رئیس TTB گفت: در تحقیقات انجام شده در جهان ثابت شده که بیمارستان‌های مرکزی هزینه-اثربخش نیستند و حتی روی سلامت و بهداشت عمومی تاثیر منفی هم می‌گذارند.

به گفته وی اندازه و مکان قرارگیری این بیمارستان مشکلاتی را برای ترافیک اطراف بیمارستان به‌وجود آورده، آن‌هم در یکی از بزرگترین و پرترافیک‌ترین معابر شهری در پایتخت ترکیه.

آدیامان افزود: شهرهای اروپایی ترجیح می‌دهند که چند بیمارستان کوچک را به‌جای یک بیمارستان بزرگ بسازند و بیزینس مدل PPP هم برای ساخت بیمارستان کاملا منسوخ شده است. غیرممکن است که دولت از بیمارستان‌های جدید سود کوتاه‌مدت یا بلندمدت ببرد‌.

به گزارش رویترز، وی تصریح کرد: حوزه سلامت و بهداشت حوزه بسیار جدی و حساسی است و نباید در آن تصمیم‌های پوپولیستی با اهداف سیاسی گرفته شود.
 
 
کد مطلب : ۱۷۹۰۵
شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۰
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :