دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ,17 June 2019
 
 
واکنش هلال احمر نسبت به فروش چادرهای امدادی
اقلام امدادی و زیستی هلال احمر غیرقابل فروش است
 
روابط عمومی جمعیت هلال احمر در پی انتشار آگهی فروش چادر و برخی اقلام امدادی در سایت های فروش اینترنتی اعلام کرد: هلال احمر اینگونه اقلام را به صورت رایگان در بین خانواده های آسیب دیده توزیع می کند و اقلام امدادی و زیستی مانند چادرهای امدادی غیرقابل فروش هستند.
 
به گزارش فانا، در اعلامیه جمعیت هلال احمر که روز شنبه منتشر شد، آمده است: ضمن تشکر از رسانه ها و شهروندان برای حساسیت نسبت به فروش چادرهای هلال احمر و برخی اقلام امدادی به اطلاع می رساند جمعیت هلال احمر در بحران ها و حوادث این اقلام را بر اساس تعداد خانوارهای آسیب دیده به صورت رایگان توزیع می کند و این چادرها نیز همانند سایر اقلام امدادی و زیستی هلال احمر غیرقابل فروش هستند.

هلال احمر اعلام کرد: البته در برخی نقاط و شرایط خاص همچون حوادث بزرگ مانند زلزله کرمانشاه و بم، بنا به دلایل متعدد، عدم امنیت و هرج و مرج در منطقه و درخواست های فراوان ممکن است اینگونه اقلام بیشتر از نیاز توزیع شود و به هر دلیلی ممکن است هموطنان دریافت کننده این اقلام، نسبت به فروش سهمیه خود اقدام کنند. این اتفاق اگر چه از نظر ما مطلوب نیست، اما روش مشخصی برای نظارت و کنترل آن نیز وجود ندارد.

جمعیت هلال احمر ابراز امیدواری کرده است که هموطنان دریافت کننده اقلام طبق شرایط و دستورالعمل ها و رعایت ملاحظات اخلاقی- اجتماعی از آنها برای خود و خانواده شان استفاده کنند یا در صورت عدم نیاز آنها را به رایگان در اختیار سایر خانواده های نیازمند قرار دهند. همچنین از هموطنان ساکن مناطق بحران زده خواسته شده است در صورت عدم نیاز به این امکانات از دریافت آنها خودداری کنند تا به دست سایر نیازمندان برسد.

روابط عمومی جمعیت هلال احمر، از سایت دیوار و فروشگاه های اینترنتی که به صورت خودجوش برای کنترل این موضوع اقدام مقتضی کردند، تشکر کرد.
 
کد مطلب : ۱۸۰۶۳
شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۰
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :