دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ,17 June 2019
 
 
دبیر اجرایی کنگره علوم پرتونگاری عنوان کرد؛
افزایش ۴ برابری قیمت دستگاه‌های تصویربرداری پزشکی
 
دبیر اجرایی هفدهمین کنگره علوم پرتونگاری با اشاره به اینکه بسیاری از مراکز تصویربرداری در کشور رو به ورشکستگی هستند، گفت: قیمت دستگاه‌ها و تجهیزات تصویربرداری حدود ۴ برابر شده است.
 
به گزارش فانا، منصور مدانلو، اظهار داشت: این کنگره همزمان با سی‌وپنجمین کنگره رادیولوژی ایران برگزار می‌شود و گردهمایی بزرگ رادیولوژیست‌ها، کارشناسان رادیولوژی، دستیاران و رشته‌های وابسته همچون پزشکی هسته‌ای و رادیوتراپی و فیزیک پزشکی است.وی افزود: این کنگره با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته و بیش از حدود سه هزار شرکت‌کننده برگزار خواهد شد و جدیدترین دستاوردها و مباحث علمی در حوزه رادیولوژی و علوم پرتونگاری در آن مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.

دبیر اجرایی هفدهمین کنگره علوم پرتونگاری در ارتباط با چالش‌های حوزه رادیولوژی و پرتونگاری گفت: اکثر دستگاه‌های جدید و سیستم‌های نوین تصویربرداری وارداتی بوده و تکنولوژی آن وابسته به خارج است و وضعیت اقتصادی، مباحث ارزی و تحریم‌ها سبب شده که در این حوزه با برخی از چالش‌ها و مشکلات روبرو شویم.

مدانلو گفت: اینکه دشمنان ایران می‌گویند که حوزه پزشکی تحریم نیست دروغ محض است البته ما تلاش کرده‌ایم با بومی سازی و تولید داخلی و همچنین از طریق راه‌های جایگزین این کمبودها را جبران کنیم. ازجمله اینکه برخی از خریدهای این تجهیزات از قبل از تحریم‌ها انجام شده و برخی از مجوزها نیز از پیش گرفته شده است.

وی در مورد افزایش قیمت تجهیزات تصویربرداری گفت: به طور مثال دستگاهی که پیش از تحریم‌ها ۷ میلیارد تومان خریداری می‌شد اکنون به رقمی حدود ۳۰ میلیارد رسیده و می‌توان گفت که قیمت تجهیزات و دستگاه‌ها به حدود ۴ برابر رسیده است.

دبیر اجرایی هفدهمین کنگره علوم پرتونگاری خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی از بیمه‌ها برخی از خدمات تصویربرداری را پوشش نمی‌دهد و یا پرداخت‌های آنها به مراکز طولانی شده و با تأخیر همراه است که همه این مشکلات مراکز تصویربرداری را با ورشکستگی مواجه کرده است.

مدانلو با اشاره به اینکه ۱۵۰ بیمارستان در تهران و حدود ۹۰۰ بیمارستان در کشور خدمات تصویربرداری به بیماران ارائه می‌کنند، گفت: طرح تحول نظام سلامت سبب کاهش پرداختی از جیب مردم در حوزه‌های مختلف از جمله تصویر برداری شد ولی متأسفانه بیمه‌ها به تعهد خود عمل نکرده و مراکز دولتی و خصوصی را با مشکل مواجه کردند که این مسئله در کنار افزایش قیمت‌های تجهیزات سبب شده که بسیاری از مراکز نتوانند تجهیزات و دستگاه‌های خود را به روز کنند.

سی و پنجمین کنگره رادیولوژی ایران و هفدهمین کنگره علوم پرتو نگاری ایران با محورهای حفاظت در برابر اشعه، تصویربرداری در زنان و مامایی، تصویربرداری آنکولوژی، تصویربرداری دستگاه عصبی، تصویربرداری هیبرید ۳ تا ۶ اردیبهشت ۹۸ در مرکز همایش‌های بین المللی برج میلاد برگزار می‌شود
 
کد مطلب : ۱۸۰۹۳
يکشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۴
۰
 
مرجع : خبرگزاری مهر
 

ارسال
 
گروه های خبری :