دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ,17 June 2019
 
 
برای نخستین بار در جهان
متخصصان ایرانی دستگاه «بیورآکتور» هوشمند ساختند
 
دستگاه «بیورآکتور هوشمند» برای نخستین بار در دنیا توسط متخصصان ایرانی در دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی قزوین ساخته شد.
 
به گزارش فانا، خدمات بهداشتی و درمانی قزوین، این دستگاه نوین و هوشمند که برای اولین بار در جهان ساخته شده است، برای بیمارانی که نیاز به پیوند دارند و با محدودیت‌های کمبود دهنده ارگان و استفاده از داروهای ایمیونوساپرسیو در تمام دوران عمر و در نهایت، احتمال رد پیوند مواجه هستند، طراحی شده است.

دستگاه یاد شده، با استفاده از علم جدید مهندسی بافت و طب بازساختی برای تهیه بافت‌ها و ارگان‌های طبیعی کاشت سلول به منظور جایگزینی ارگان‌ها و بافت‌های آسیب دیده، برای اولین بار در دنیا، طراحی و ساخته شده است.

علیرضا عباسپور، عضو فعال واحدهای فناور مرکز رشد فناوری زیست پزشکی دانشگاه علوم پزشکی قزوین و مدیرعامل شرکت طب گستر تریتا، گواهی دانش بنیان را از معاونت فناوری ریاست جمهوری برای دستگاه «بیورآکتور هوشمند» حاوی شیکر انکوباتور یخچال‌ با کنترل از راه دور، اخذ کرد.

شرکت طب گستر تریتا از شرکت‌های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد فناوری زیست پزشکی دانشگاه علوم پزشکی قزوین است که در زمینه تجهیزات پزشکی فعالیت می‌کند.
 
کد مطلب : ۱۸۱۴۱
دوشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۰
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :