دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ,17 June 2019
 
 
رئیس انجمن علوم آزمایشگاهی:
آزمایشگاه های کشور با کمبود تجهیزات مواجه هستند
 
رئیس انجمن علوم آزمایشگاهی ایران از کمبود کیت و تجهیزات تشخیصی در پنج هزار آزمایشگاه کشور خبر داد.
 
به گزارش فانا، محمد صاحب الزمانی روز سه شنبه در یک نشست خبری که در محل این انجمن برگزار شد، افزود: اکنون کیت و تجهیزات تشخیصی به سختی و با ارز بالا وارد کشور می شود و حتی در بسیاری از آزمایشگاهها کیت و برخی تجهیزات وجود ندارد.

وی افزود: ما نباید کیت های آزمایشگاهی که از برخی کشورها به صورت قاچاق وارد می شود را با ارز 14هزار تومانی بخریم و نظارت در این زمینه ضروری است.

صاحب الزمانی تصریح کرد: باید برنامه ریزی درست و اساسی از سوی مسئولان در این زمینه انجام شود تا آزمایشگاهها برای نجات بیماران با کمبود کیت و تجهیزات تشخیصی مواجه نشوند.

بهزاد پوپک دبیر انجمن آزمایشگاههای کشور نیز گفت: با توجه به کمبود کیت و تجهیزات تشخیصی مدیریت در این زمینه لازم است تا کمترین آسیب به مردم وارد شود.

وی افزود: با تلاش، مدیریت، هم اندیشی و همفکری می توان مشکلات ناشی از تحریم را برطرف کرد.
پوپک از بیمه ها به عنوان یکی از مشکلات اساسی آزمایشگاها یاد کرد و اظهار داشت: کنترل بیماری و تشخیص توسط آزمایشگاهها انجام می شود و باید این موارد شامل بیمه شوند.

دبیر انجمن علوم آزمایشگاهی به برگزاری دوازدهمین همایش بین المللی ارتقای کیفیت خدمات آزمایشگاهی اشاره کرد و گفت: تبادل نظر با کشورهای مختلف برای فراهم کردن تجهیزات آزمایشگاهی و تامین داروهای مورد نیاز برای اورژانس ها در حوزه سم شناسی از مهمترین اهداف برگزاری این همایش است.

وی اظهار داشت: این همایش که از 29 فروردین تا اول اردیبهشت در تهران برگزار می شود 163 سخنران دارد.
پوپک ادامه داد: نمایشگاهی از دستاوردهای تولید داخل آزمایشگاهی در حاشیه این همایش نیز برپا می شود.
 
کد مطلب : ۱۸۱۹۲
چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۳
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :