چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ ,26 June 2019
 
 
سازمان جهانی بهداشت برای کمک به سیل زدگان اعلام آمادگی کرد
 
مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز همدردی سازمان جهانی بهداشت با مردم مناطق سیل زده ایران، از آمادگی این سازمان برای کمک به وزارت بهداشت ایران خبر داد.
 
به گزارش فانا، در این تماس تلفنی موضوعاتی همچون کمک‌های سازمان جهانی بهداشت به ایران، موفقیت ایران در مهار سیلاب‌های بی سابقه اخیر و موفقیت ایران در مراقبت از بیماری‌ها، واکسیناسیون، کنترل بیماری‌ها و مسائل بهداشت محیط، کنترل بیماری‌های واگیر و غیر واگیر بعد از فروکش کردن سیل و برنامه‌های معاونت بهداشت وزارت بهداشت ایران مورد بحث قرار گرفت.

با پیشنهاد «المنظری» مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت مقرر شد که تجربیات موفق ایران در زمینه کنترل بیماری‌ها در سیل و بعد از آن، مستندسازی، بررسی و ارزیابی شود تا مورد استفاده سایر کشورهای جهان قرار گیرد.

وی گفت: تجارب موفق ایران در این زمینه می‌تواند در اجلاس وزرای بهداشت کشورهای مدیترانه شرقی که مهر ماه امسال به میزبانی تهران برگزار می‌شود، به اشتراک گذاشته شود و آماده‌ایم تا افراد شاخص در سلامت جهانی را با همکاری ایران به تهران دعوت کنیم.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز با اشاره به آمادگی کامل ایران برای برگزاری شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت کشورهای مدیترانه شرقی در مهر ماه سال جاری در تهران گفت: برنامه ریزی برای برگزاری هرچه بهتر این اجلاس در تهران انجام شده است.
 
کد مطلب : ۱۸۳۴۹
دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۹
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :