سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ,22 October 2019
 
 
اگر جراح صادق باشد در ۷۰ درصد موارد جراحی زیبایی ضرورتی ندارد
 
رییس انجمن جراحان پلاستیک ایران نسبت به حضور افراد غیرحرفه ای و غیرمجاز در اعمال زیبایی همچون تزریق بوتاکس هشدار داد.
 
به گزارش فانا، دکتر علی بیژنی با اشاره به اینکه افراد جامعه گرایش به زیبا و متناسب شدن پیدا کرده اند اما انتخاب صحیح بیمار، مهم است، گفت: اگر جراح  با بیماری که به او مراجعه می کند برخورد صادقانه داشته باشد در ۷۰ درصد موارد اگر جراحی زیبایی ضرورتی برای بیمار نداشته باشد، این امر را می پذیرد که چهره صورتش طبیعی و ممکن است با جراحی بر روی صورتش چهره ای دفورمه برایش ایجاد و زیبایی طبیعی چهره اش از بین برود، اما برخی هم نمی پذیرند و برای جراحی زیبایی پافشاری می کنند که اگر پزشک اولیه ای که با او صادقانه برخورد کرده عمل زیبایی وی را قبول نکند به پزشک دیگری مراجعه می کنند.

او درباره جراحی های زیبایی افزود: جراحی پلاستیک طیف گسترده‌ای دارد که باید قبل از هر اقدامی درمورد جراح شناخت کافی داشته باشیم و فقط به گفته‌های یک جراح اکتفا نکنیم. چون اگر هر عملی به درستی انجام نشود شاهد عوارض روحی و جسمی خواهیم شد.

به گفته او جراحی پلاستیک در کشور در حال گسترش است. اما آمار دقیقی از این جراحی ها به طور سالانه در کشور در دسترس نیست.

رییس انجمن جراحان پلاستیک ایران با بیان اینکه تبلیغات جراحی ها پلاستیک و تزریق بوتاکس و ژل غیرعلمی است، بیان داشت: این تبلیغات بلای سلامت مردم شده است و مردم نباید به پیامک های تبلیغاتی جراحی های پلاستیک اطمینان داشته باشند. چون نظارت بر تبلیغات به اندازه لازم نیست و من افرادی را می شناسم که پزشک نیستند اما اعمال زیبایی را انجام می دهند.
 
کد مطلب : ۲۰۲۵۲
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۰
۰
 
مرجع : خبر آنلاین
 

ارسال
 
گروه های خبری :