سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ,22 October 2019
 
 
درخواست ظریف برای تخصیص بودجه به اساتید ایرانی در بند
هنوز خبری از زمان تشکیل دادگاه «مسعود سلیمانی» نداریم
 
احمدی گفت: وزیر امور خارجه از دولت و خواسته کرده که ردیف بودجه‌ای مخصوص اساتید دستگیره شده ایرانی ایجاد شود.
 
به گزارش فانا، محمد تقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس درباره آخرین جزئیات تأمین هزینه‌ به منظور انتخاب وکیل برای مسعود سلیمانی استاد بازداشتی ایرانی اظهار کرد: در راستای تأمین ارز مورد نیاز برای اخذ وکیل از منابع دانشگاه تربیت مدرس و کمک‌های هیئت امنا استفاده کرده‌ایم.
 
احمدی تصریح کرد: اما با این وجود مشکلات مالی و تأمین ارز مورد نیاز چالش‌های زیادی را برای ما به وجود آورده است و مشکلات هنوز پابرجا هستند.
 
رئیس دانشگاه تربیت مدرس درباره همکاری محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در پرونده مسعود سلیمانی بیان کرد: آقای ظریف درخواست کرده‌اند، سازمان برنامه و بودجه ردیف بودجه‌ای برای اساتید بازداشت شده در نظر بگیرد.دولت باید با ردیف بودجه‌ای اساتید دستگیر شده موافقت کندوی تصریح کرد: این ردیف بودجه‌ای تنها مختص به سلیمانی نیست  بلکه به تمام دانشمندان و اساتیدی که در کشور‌های مختلف دستگیر شده‌اند و نیاز مالی دارند، تخصیص می‌یابد.

احمدی با بیان اینکه دولت برای این مورد باید ردیف بودجه مناسبی در نظر بگیرد، اظهار کرد: وزارت امور خارجه هم با مشکلات مالی مواجه است و بودجه کافی ندارد به همین دلیل باید هرچه سریعتر این ردیف بودجه‌ای ایجاد شود.

وی درباره وضعیت مسعود سلیمانی تصریح کرد: هنوز هیچ خبر جدیدی از زمان تشکیل دادگاه و فرایند آزادی این استاد بازداشتی در دست نیست.
 
 
کد مطلب : ۲۰۷۲۵
جمعه ۲۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۷
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :