سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ,10 December 2019
 
 
ملک در گفت‌وگو با فانا مطرح کرد:
برطرف شدن نگرانی ناشی از افت قند شبانه با انسولین نسل جدید توژئو سانوفی
 
فوق تخصص غدد داخلی و متابولیسم و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: انسولین‌های نسل جدید از جمله توژئو سانوفی که به تازگی وارد بازار شده است، کمک می‌کنند که بیماران خطر افت قند کمتری را داشته باشند به خصوص افت قند شبانه که بیشترین نگرانی را برای پزشک و بیمار ایجاد می‌کند.
 
خبرنگار فانا در حاشیه مراسم لانچ داروی توژئو (انسولین گلارژین 300 واحدی) شرکت سانوفی با دکتر مجتبی ملک فوق تخصص غدد داخلی و متابولیسم و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت‌وگویی انجام داده که به شرح زیر است:
 
نظر شما درباره برگزاری مراسم لانچ داروی جدید توژئو سانوفی در ایران چیست و فکر می‌کنید این دارو چقدر بتواند به بهبود درمان بیماران دیابتی کمک کند؟
 
همانطور که می‌دانید تعداد زیادی بیمار دیابتی در کشور داریم که سالانه هم بر تعداد آنها افزوده می‌شود. طبق آمار هم‌اکنون در ایران حدود 5 میلیون بیمار دیابتی داریم که و هر کدام از آنها نیازهای متفاوتی دارند. هر داروی جدیدی که در دنیا عرضه می‌شود و این امکان را فراهم می‌کند که بخشی از نیازهای بیماران را تامین کند، ما از آن استقبال می‌کنیم که بتوانیم آن را در ایران نیز داشته باشیم تا بتوانیم بهتر بیماران خود را درمان کنیم.
 
ضرورت وجود راهکارهای درمانی جدید برای بیماران دیابتی را چطور ارزیابی می‌کنید؟
 
بیماری دیابت یک بیماری همگون نیست، یعنی اگرچه ما به همه بیماران دیابتی می‌گوییم که دیابت دارند اما شرایط هر بیمار دیابتی با توجه به ژنتیک، شرایط نوع زندگی، پاسخ به داروها و ... متفاوت است. در جامعه بیماران دیابتی با گروهی مواجهیم که الزاما کاملا شبیه هم نیستند  در نتیجه هر بیمار راهکار درمانی و توصیه‌های مختص به خود را با توجه به عوامل مختلف دارد. در نتیجه اینکه این امکان را داشته باشیم که به داروهای جدیدتر که آن گروهی از بیماران را که ممکن است از داروهای موجود بهره نبرند دسترسی داشته باشیم بسیار مفید خواهد بود، مخصوصا داروهایی که ایمنی آنها اثبات شده باشد و عوارض کمتری را برای بیماران ایجاد کنند.
 
نظر شما درباره داروی توژئو سانوفی چیست؟
 
بخش زیادی از بیماران دیابت نوع 1 عموما از ابتدای تشخیص، نیاز به انسولین دارند و در دیابت نوع 2 نیز بسیاری از بیماران بعد از گذشت 10 تا 15 سال از بیماری نیاز پیدا می‌کنند که برای کنترل قند انسولین بزنند. بیشترین نگرانی که در مورد انسولین وجود دارد، افت قند است که بیماران و پزشکان را نگران می‌کند. انسولین‌های نسل جدید از جمله توژئو سانوفی که به تازگی وارد بازار شده است، کمک می‌کنند که بیماران خطر افت قند کمتری را داشته باشند به خصوص افت قند شبانه که بیشترین نگرانی را برای پزشک و بیمار ایجاد می‌کند. با انسولین‌های نسل جدید با اطمینان بیشتری می‌توان بیماری دیابت را کنترل کرد.

گفت‌وگو از محمدجواد به‌آبادی
 
کد مطلب : ۲۰۹۱۲
سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۴
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :