پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ ,23 January 2020
 
 
۱۷ قلم از داروهای تخصصی بیماران ام اس تحت پوشش بیمه سلامت است
 
رئیس گروه دارو دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: سال گذشته، ۲۱ هزار و ۶۷۹ بیمار ام اس داروهای تخصصی خود را دریافت کردند که ۷ درصد از تعداد کل این بیماران از داروهای وارداتی استفاده کردند. در حال حاضر ۱۷ قلم از داروهای تخصصی بیماران ام اس تحت پوشش بیمه سلامت است.
 
به گزارش فانا، نوشین جزایری روز سه شنبه درباره داروهای بیماران ام اس که تحت پوشش بیمه سلامت است، افزود: بیماران ام اس علاوه بر داروهای تخصصی بسته خدمتی ام اس، می‌توانند از سایر داروهای تحت پوشش بیمه نیز همانند سایر بیمه شدگان طبق ضوابط ابلاغی سازمان بهره مند شوند.وی ادامه داد: هزینه کرد سازمان بیمه سلامت بابت داروهای تخصصی بسته خدمتی در سال ۹۷، بالغ بر هزار و ۸۵۳ میلیارد ریال بود که ۲۳۸ میلیارد از این مبلغ مربوط به داروهای وارداتی است. به عبارت دیگر داروهای وارداتی حدود ۱۳ درصد از مجموع هزینه داروهای تخصصی این بیماران را به خود اختصاص داده است.

رئیس گروه دارو دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت بیان کرد: فرانشیز تمام داروهای تخصصی بیماران ام اس بین ۵ تا ۱۰ درصد است، به استثنای ۳ قلم که از فرانشیز ۴۰ درصد برخوردار هستند. این ۳ قلم وارداتی بوده و هم زمان نوع تولید داخل این داروها نیز موجود و با فرانشیز ۵ درصد تحت پوشش بیمه است و بیمه شدگان می‌توانند در صورت تمایل، نوع تولید داخل این داروها را با فرانشیز ۵ درصد یا نوع وارداتی را با فرانشیز ۴۰ درصد دریافت کنند.

جزایری افزود: بسته خدمتی بیماران ام اس بر اساس مصوبات ابلاغی از سوی شورای عالی بیمه سلامت به همراه بیماری‌های خاص تعیین شده و سازمان بیمه سلامت موظف به اجرای آن است.

وی اظهار داشت: بیمه برای پوشش داروها باید بر اساس ضوابط قانونی عمل کند. پوشش داروها بر اساس نوع ژنریک انجام می‌شود، بنابراین بر اساس مصوبه شورای عالی بیمه سلامت، پوشش داروهای وارداتی بیماران خاص با تثبیت قیمت در تعهد، تا پایان برنامه ششم توسعه تداوم خواهد داشت.
 
کد مطلب : ۲۰۹۱۸
چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۲
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :