پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ ,23 January 2020
 
 
هیچ کمک نقدی بین‌المللی به سیل زدگان را دریافت نکرده‌ایم
 
رئیس جمعیت هلال احمر از عدم دریافت کمک های نقدی بین المللی به سیل زدگان کشورمان به دلیل بسته بودن حساب های ارزی خبر داد.
 
به گزارش فانا، علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر درباره کمک‌های نقدی بین‌المللی به سیل زدگان کشور گفت: طبق کنوانسیون‌های بین المللی مصوب سازمان ملل، تحریم‌ها نباید در امور بشر دوستانه اثری داشته باشد اما متأسفانه شاهدیم که تحریم‌ها مانع دریافت کمک‌های جمعیت بین المللی و مردم ملل دیگر به هموطنان سیل زده کشورمان شده است.

وی با بیان اینکه میزان کمک‌های نقدی بین‌المللی به سیل زدگان کشورمان بالغ بر ۳ میلیون یورو است، اظهار داشت: اما متأسفانه به دلیل بسته بودن حساب‌های ارزی کشور تاکنون هیچ مبلغی دریافت نکرده ایم.

وی افزود: این کمک‌ها از سوی فدراسیون جهانی صلیب سرخ، جمعیت‌های ملی و پاپ‌ها جمع آوری شده اما به دلیل مسائل بین المللی قادر به انتقال این مبالغ به کشور نیستیم.

پیوندی تصریح کرد: این کمک‌ها به عنوان امانت در نزد فدراسیون صلیب سرخ است و به محض هموار شدن مسیرهای ارزی به دست ما خواهد رسید.

رئیس جمعیت هلال احمر اظهار امیدواری کرد: با وجود تلاش‌های بین المللی هلال احمر برای انتقال این کمک‌ها به کشور، هنوز پاسخی منطقی در این خصوص دریافت نکرده ایم. امیدواریم پاسخ‌های منطقی مجامع بین المللی، باز کردن مسیر انتقال این مبالغ به ایران باشد.
 
کد مطلب : ۲۰۹۲۰
چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۴
۰
 
مرجع : خبرگزاری مهر
 

ارسال
 
گروه های خبری :