سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ,26 May 2020
 
 
افزایش هزینه‌های دارویی، بیماران کلیوی را رنج می‌دهد
 
هم اکنون بیماران کلیوی استان زنجان کمبودی در دریافت داروهای مورد نیاز ندارند، اما ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصد هزینه داروهای بیماران دیالیزی و پیوندی افزایش یافته که در این میان مشکل اصلی این است که اغلب گروه‌های هدف از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند.
 
به گزارش فانا، مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان افزود:  هزینه های درمانی بیماران دیالیزی این انجمن توسط سازمان های بیمه ای بصورت رایگان پوشش ۱۰۰ درصدی داده می شود.

محمدرضا طهماسبی افزود: به این مهم توجه داشت که این گروه هدف اعم از دیالیزی،   پیوندی و مراقبتی هزینه های از قبیل داروهای خاص، آزمایشگاهی و یا بستری به دلیل نارسایی های قلبی، ریوی دارند که پس  از ارائه فاکتور و بر اساس نظر مددکاری بین  ۵۰ تا ۱۰۰ درصد مبالغ در این بخش نیز پرداخت می شود.

این مسئول ادامه  اداد: بر همین مبنا و به دلیل مسائل و وجود مشکلات حاد اقتصادیاین گروه از بیماران برای تهیه دارو با مشکل مواجهه  می شوند که مقطعی استفاده  نمی کنند و در این خصوص بیماران دیالیزی و پیوندی از زمان ورد به دیالیز و یا پیوند بطور مداوم دارو درمانی با هزینه بسیار سنگین را مصرف  می کنند.

وی اظهار داشت: در صورت  نبود حمایت  های انجمن خیریه و خیرین موجب می شود گروههای هدف نتوانند بار هزنیه های هنگفت دارو درمانی را به دوش بکشند و با معضلات جدی تر ی و بحرانی نیر مواجه می شوند.

مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان ادامه داد:ابتلا به بیماری کلیوی به دلیل بروز  فشار خون  و دیابت ناشی می شود که این ۲ عامل مهم  ۵۰ درصد افراد را به دلیل ناشناخته بودن عللائم بخود گرفتار کرده و در این میان کلینیک و درمانگاه این انجمن که در طبقه همکف برای بیماری کلیه و دیابت و فشار خون در حال احداث قرار دارد، در واقع  برای غربالگری  در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: تشخیص اولیه و درمان واولیه مورد در این بخش مورد توجه قرار گرفته  که  با تکمیل و افتتاح این بخش  طی اهداف ترسیم شده ای نسبت به فراخوان اقشار مختلف مردم برای تشخیص، تشکیل پرونده، پشتیبانی و درمان های لازم انجام خواهد گرفت.

پیش از این این مسئول   به خبرنگار ایرنا گفته بود که در زمان حاضر یکهزار و ۸۵۰ بیمار در این انجمن پرونده تشکیل داده اند که  با اقدامات انجام گرفته از قبیل پیوند کلیه و مراقبت لازم  یکهزار و ۵۰۰  بیمار با استفاده از کمکهای مردمی از چرخه دیالیز خارج شده اند که اغلب انان را افراد جوان وفعال جامعه تشکیل می دهند.
 
کد مطلب : ۲۱۷۱۰
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۳
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :