شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
 
 
صدقی در گفت‌وگو با فانا خبر داد:
سهم 12 درصدی داروهای مخدر از فروش سالانه داروپخش
تولید قرص Buprenorphine توسط داروپخش به‌زودی
 
مدیر فروش و بازاریابی شرکت کارخانجات داروپخش گفت: شرکت کارخانجات داروپخش باسابقه ترین تولیدکننده انواع داروهای مخدر است که مهمترین آنها شامل متادون (شربت و قرص)، شربت تنطور اپیوم با نام تجاری (®Dipium) و آمپول‌های مورفین، پِتیدین، فنتانیل و آلفنتانیل هستند.
 
سیامک صدقی در حاشیه سیزدهمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد در گفت‌وگو با خبرنگار فانا افزود: داروهای مخدر جزو مهمترین گروه‌ها در پورتفولیو محصولات شرکت کارخانجات داروپخش است و حدود 12 درصد از فروش سالانه این شرکت را تشکیل می‌دهند. همچنین از محصولاتی که به پورتفولیو محصولات درمان اعتیاد این شرکت افزوده خواهد شد، می‌توان به قرص بوپرنورفین (Buprenorphine) اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد مهمترین رویداد سال در این زمینه است که فرصتی جهت مذاکره، طرح مشکلات، پیشنهادات و تبادل نظر میان متخصصین، شرکت‌ها و مسئولان را فراهم می‌کند و هر سال اهمیت، اعتبار و مخاطبان آن رو به افزایش است. شرکت کارخانجات داروپخش نیز طی سال‌های اخیر در این کنگره حضور مستمر داشته است.

مدیر فروش و بازاریابی شرکت کارخانجات داروپخش درباره طرح واگذاری توزیع متادون به داروخانه‌های منتخب نیز توضیح داد: تا جایی که اطلاع دارم با توجه به تعدد مراکز درمان نگهدارنده سوءمصرف مواد (MMT) در کشور، این طرح با هدف تسهیل دسترسی این مراکز به داروی متادون و نظارت دقیق‌تر معاونت‌های غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور پیشنهاد شده است و به صورت پایلوت زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی قم در این استان اجرا شده است. در طرح پیشنهادی هر 20 مرکز MMT، تحت پوشش یک داروخانه منتخب جهت دریافت سهمیه قرار می‌گیرند. به نظر می‌رسد این طرح در صورت اجرا به صورت سراسری در ارتقای دسترسی مراکز به متادون و کاهش نشت آن موثر خواهد بود.

صدقی تاکید کرد: هم‌اکنون متادون براساس سهمیه‌ای که دانشگاه‌های علوم پزشکی تعیین می‌کنند به مراکز مختلف MMT اختصاص می‌یابد و در همین حال به دلیل اثرات درمانی مطلوب و عوارض جانبی کم تقاضا برای محصولات داروپخش در این حوزه بسیار بالاست.

گفت‌وگو از محمدجواد به‌آبادی
 
کد مطلب : ۲۱۷۳۷
جمعه ۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۰
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :