شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
 
 
همتی:
حساسیت به موضوع مقابله با فساد منجر به بی اعتمادی نشود
 
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این که کشور به موضوع مقابله با فساد حساس شده است ابراز امیدواری کرد که حساسیت‌ها به گونه‌ای باشد که در عین برخورد با متخلفان از ایجاد حاشیه و بی اعتمادی پرهیز شود.
 
به گزارش فانا، احمد همتی در توضیح آخرین وضعیت مقابله با فساد در حوزه بهداشت و درمان و پزشکی گفت: حساسیت‌های به وجود آمده درباره سازمان غذا ودارو  و تجهیزات پزشکی به جا و درست است باید این حساسیت‌ها ادامه داشته باشد چون حدود 3.5 میلیارد دلار ارز برای دارو و تجهیزات پزشکی اختصاص پیدا کرده است وباید تعیین تکلیف شود.

وی ادامه داد: قطعا اگر هر کسی در هر مقامی تخلف کرده باشد باید با مستندات به مراجع ذی‌صلاح معرفی شود تا این موارد به سرعت مورد رسیدگی قرار گیرد کما این که اخیرا هم کمیته ویژه‌ای از طرف رئیس قوه قضاییه در سطح کشور و استان‌ها برای مقابله با فساد تشکیل شده است. این نقطه قوتی است که کشور به موضوع فساد حساس شده. امیدواریم حساسیت‌ها روی روالی باشد که بتواند نتایج خوبی داشته باشد یعنی در عین برخورد با متخلفان از ایجاد حاشیه و بی اعتمادی پرهیز شود.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر این که این کمیسیون از وزارت بهداشت پیگیر آخرین گزارش‌ها برای مقابله با فساد دارو است گفت که امیدواریم با مستندسازی و پیگیری‌های جدی جلوی تخلفات گرفته شود برای این کار باید مجلس و دولت به دنبال اجرای قانون باشند که از جمله آن می‌توان به موضوع دولت الکترونیک اشاره کرد یعنی همه پروسه‌های مربوط به دارو، تجهیزات پزشکی و مواد اولیه شفاف،آنلاین و برخط باشد اصل شفافیت همان چیزی است که مجلس بر آن تاکید دارد چون جلوی تخلفات را می‌گیرد.

به گفته وی افزایش شفافیت عامل مهمی برای پیشگیری است.
 
کد مطلب : ۲۱۷۶۹
يکشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۲
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :