جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ,28 February 2020
 
 
فاز اول پروژه تولیدی شرکت پیک دارو کلنگ زنی شد
 
فاز اول پروژه تولیدی شرکت پیک دارو توسعه با مشارکت کمپانی نیبکان فرمان آلمان در بروجرد کلنگ زنی شد.
 
به گزارش فانا، رئیس سازمان صمت لرستان در حاشیه کلنگ زنی این طرح اظهار داشت: امسال در هفته دولت ۱۳ پروژه با ۶۴ میلیارد تومان اعتبار به همت بخش خصوصی به بهره برداری رسید.محمد رضا صفی خانی افزود: لرستان ظرفیت های بالایی در بخش غذایی و دارویی دارد و می تواند قطب تولید دارو و غذا در کشور باشد.

وی اظهار داشت: ۷۰ درصد صنایع لرستان در بخش غذایی،  دارویی و بهداشتی است و نشانه پتانسیل بالای این استان در حوزه گیاهان دارویی و خوراکی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان بیان کرد: با توجه به شرایط کشور و نیاز به تولید و اشتغال باید از بخش خصوصی برای ایجاد سرمایه گذاری و اشتغال حمایت کرد.

 به گزارش ایرنا، در چهارمین روز از هفته دولت با حضور استاندار لرستان عملیات ساخت فاز اول پروژه تولیدی شرکت پیک دارو توسعه با مشارکت کمپانی نیبیکان گلدن فارمای آلمان در بروجرد آغاز شد.

 این واحد با هدف تولید مکمل های بیماری های خاص(سرطان) با همکاری مشترک ایران و آلمان در زمینی به مساحت هشت هزار متر مربع با میزان سرمایه گذاری ۱۰ میلیون یورو در ابتدای جاده کمربندی بروجرد احداث می شود.

 این واحد تولیدی مکمل های بیماری های خاص با اعتبار ۶/۵ میلیون یورو توسط سرمایه گذار خارجی و ۳/۵ میلیون یورو سرمایه گذار داخلی احداث می شود.

این طرح در یک زمان بندی یکسال به بهره برداری می رسد و عملیات ساخت آن نیز ۱۰۰ فرصت شغلی را ایجاد می کند.

شهرستان بروجرد دارای بیش از ۴۰۰ واحد صنعتی است.

در آیین افتتاح این طرح صنعتی استاندار لرستان، نمایندگان مردم شهرستان بروجرد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و جمعی از  مسئولان شهرستان بروجرد حضور داشتند.

از دوم تا هشتم شهریورماه درتقویم رسمی کشور به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است.
 
کد مطلب : ۲۱۸۷۶
جمعه ۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۳
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :