سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ,26 May 2020
 
 
موحدپور در گفت‌وگو با فانا خبر داد:
جهش در تولید محصولات دارویی اهورا دارو تا پایان سال جاری
ثبت قطعی برند شربت سینه "آیورا می" به نام اهورا دارو
 
مدیرعامل شرکت اهورا دارو از جهش این شرکت در تولید محصولات دارویی تا پایان سال جاری خبر داد.
 
امین موحدپور در گفت‌وگو با خبرنگار فانا با اشاره به اینکه شرکت اهورا دارو از سال 1382 فعالیت خود را در حومه شهر زرقان (واقع در 25 کیلومتری شمال شرقی شیراز) آغاز کرد و هم‌اکنون در سه حوزه تولید داروهای گیاهی، محصولات آرایشی و بهداشتی و محصولات غذایی فعال است، توضیح داد: در حوزه داروهای گیاهی 22 محصول، در حوزه آرایشی و بهداشتی 7 محصول و در حوزه غذایی 6 محصول داریم. همچنین با اقدامات انجام شده تا پایان سال جاری دستکم 100 قلم داروی دیگر به سبد محصولات اهورا دارو افزوده خواهد شد.

وی گفت: در حوزه داروهای گیاهی محصولاتی برای درمان جهاز هاضمه، درد دندان، بی‌خوابی و ... داریم. در حوزه آرایشی و بهداشتی هم محصولات متنوعی برای بهداشت بانوان، انواع خمیردندان، کرم دست و ... داریم. در حوزه غذایی هم انواع دمنوش‌های گیاهی را تولید می‌کنیم. علاوه بر این شرکت اهورا دارو با مشارکت شرکت کانادایی Licogums در زمینه تولید امولسیفایرهای طبیعی نخستین تولیدکننده در قاره آسیا است. این شرکت کانادایی 60 درصد سهام اهورا دارو را در اختیار داشته و شرکت اهورا دارو تنها سرمایه‌گذاری خارجی در استان فارس است. همچنین اهورا دارو تنها صادرکننده عصاره شیرین بیان ایران است.

او با اشاره به اینکه تعداد نیروهای کار شرکت اهورا دارو بالغ بر 500 نفر است، توضیح داد: در حوزه دارو به کشورهای همسایه ایران مانند عراق و افغانستان، کشورهای شمال ایران و همچنین کشورهای حاشیه خلیج فارس صادرات داریم. از پاکستان هم درخواست‌هایی برای صادرات دارو داشتیم. در حوزه آرایشی و بهداشتی هم به عراق و افغانستان صادرات داشتیم و در زمینه دمنوش‌های گیاهی هم محصولات خود را به کشورهای حاشیه خلیج فارس و قاره آفریقا صادر کرده‌ایم. در شرکت مشارکتی با کانادا هم عمدتا به کشورهای اروپایی مانند آلمان و فرانسه صادرات داریم.

موحدپور با اشاره به اینکه محصول شربت آیورا بالغ بر 10 سال است که در شرکت اهورا دارو تولید می‌شود و سهم قابل توجهی نیز در بازار کشور به خود اختصاص داده است، توضیح داد: در گذشته ثبت برند برای محصولات دارویی الزامی نبود و در این شرایط یکی از شرکت‌های سودجو برند آیورا را به نام خود ثبت کرده بود. با توجه به اینکه اداره ثبت نام‌ها و نشان‌ها که زیرمجموعه قوه قضاییه است در زمان ثبت نام و برند هیچ استعلامی از وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو نکرده بود، این اتفاق رخ داد. در این زمینه شکایتی صورت گرفت و خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده این مشکل برطرف شده است و هم‌اکنون برند شربت "آیورا می" به نام شرکت اهورا دارو ثبت قطعی شده است. در همین مدت نیز تیم تحقیقاتی اهورا دارو با جذب نیرو برای یک هدف‌گذاری بزرگ اقدام کرد و امیدواریم بتوانیم تا پایان سال جاری دستکم 100 قلم محصول جدید را به سبد دارویی شرکت وارد کنیم.

به گفته وی هولدینگ اهورا متشکل از شرکت‌های پخش، تولیدی و بازرگانی شامل موحدان دارو، اهورا دارو، اهورا پخش امین، علم و بازار گستر امین، اهورا عصاره پارسه، کشت اهورا پارسه، اهورا سرمه پارسه، انرژی افزای اهورا و غذاسازان موحد است.

مدیرعامل شرکت اهورا دارو خاطرنشان کرد: چشم‌انداز آینده شرکت اهورادارو این است که با احیای طب سنتی تبدیل به یکی از قطب‌های تولید داروهای گیاهی در منطقه خاورمیانه شود.گفت‌وگو از محمدجواد به‌آبادی
 
کد مطلب : ۲۱۹۵۹
سه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۷
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :