دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ ,23 September 2019
 
 
وجود فساد در بازار دارو قابل کتمان نیست
نظارت بر داروخانه ها
 
معاون کل وزارت بهداشت گفت: با اقدامات جدی اخیر وزارت بهداشت، وجود فساد و تخلف در حوزه دارو، روند کاهشی قابل ملاحظه‌ای داشته است.
 
به گزارش فانا، ایرج حریرچی، در خصوص بازار دارویی کشور، اظهار داشت: بازار مصرف دارو در سال ۹۷، برابر ۲۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان و از نظر عددی ۴۲ میلیارد و ۷۷۱ میلیون عدد دارو بوده است.وی در ادامه با اشاره به اینکه، این حجم ریالی عظیم قاعدتاً برای افراد سودجو و متخلف، بازار حجیم و جذابی است، افزود: دشمنان خارجی و بعضی گروههای معاند داخلی به طور خاص اخلال در بازار دارویی و ایجاد فساد و تخلف در آن را در چهار دهه گذشته به طور مشخص هدف گیری کرده‌اند.

معاون کل وزارت بهداشت تصریح کرد: وجود فساد و تخلف در حوزه دارو قابل کتمان نیست، ولی با اطمینان می‌توان گفت که اولاً فساد در این حوزه نسبت به حوزه‌های دیگر کمتر است، ثانیاً روند کاهشی قابل ملاحظه با اقدامات جدی اخیر وزارت بهداشت به وجود آمده است.

حریرچی افزود: این روند مقابله با فساد و تخلف در کل زنجیره توزیع و فروش دارو هم به صورت پیشگیرانه و نیز جلوگیری از تخلف، فساد و برخورد قاطع با متخلفین و مفسدین با شدت بسیار بیشتر در حال انجام است.

وی در ادمه خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت همراه با نهادهای نظارتی دیگر، مسئولیت نظارت بر تولید و عرضه دارو در ۱۲۰۰۰ داروخانه سرپایی و ۱۰۰۰ داروخانه بیمارستانی را دارد و در موضوع قاچاق و بعد از تحویل دارو به بیمار عمدتاً نهادهای نظارتی دیگر، اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

به گفته حریرچی، وزارت بهداشت مطابق نامه‌ای که اخیراً ارسال شده است، از همکاری و اقدامات سازمانهای دیگر نظیر نیروی انتظامی، قوه قضائیه، سازمان تعزیرات حکومتی، ستاد مبارزه با قاچاق کالا با هماهنگی با تولیت حوزه سلامت استقبال می‌کند.
 
کد مطلب : ۲۲۰۱۲
جمعه ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۲
۰
 
مرجع : خبرگزاری مهر
 

ارسال
 
گروه های خبری :