پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ ,23 January 2020
 
 
بدهی ۱۲۰ میلیاردی تامین اجتماعی به علوم پزشکی مرکزی
 
رئیس علوم پزشکی مرکزی گفت: بیمه‌ها به ویژه تامین اجتماعی با پرداخت نکردن به موقع بدهی‌ها، ارائه خدمات سلامت را با چالش‌های جدی مواجه کرده اند.
 
به گزارش فانا، محمد جمالیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی درباره مطالبات بیمه‌ای دانشگاه های علوم پزشکی و چالش های ایجاد شده در نظام سلامت  اظهار کرد: مطالبات بیمه‌ای یکی از مشکلات اصلی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی بوده که در بخش‌های مختلف این حوزه بروز کرده است.جمالیان بیان کرد: بیمه‌ها به ویژه تامین اجتماعی با پرداخت نکردن به موقع بدهی‌ها و به دنبال آن پرداخت نشدن به‌موقع دستمزد و کارانه نیروهای دانشگاه، ارائه خدمات در حوزه سلامت را با چالش‌های جدی مواجه کرده اند، بنابراین بیمه‌ها باید در پرداخت بدهی‌های خود نظم و جدیت بیشتری داشته باشند تا در چرخه ارائه خدمات سلامت جامعه اختلالی ایجاد نشود.

او ادامه داد: بیشترین میزان مطالبه این دانشگاه از سازمان تأمین اجتماعی است که قطعاً جدیت در پرداخت بدهی تأمین اجتماعی می‌تواند بسیاری از مشکلات موجود این دانشگاه و مراکز درمانی تابعه را برطرف کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی تصریح کرد: دریافت مطالبات بیمه‌ای می‌تواند حفظ و ارتقای کیفیت و کمیت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی را به همراه داشته باشد. زیرا ارائه خدمات به بهترین شکل به شهروندان، از وظایف اصلی این دانشگاه در حوزه بهداشت و درمان است.


 تعویق بازپرداخت مطالبات بیمه‌ای دانشگاه‌های علوم پزشکی

او بیان کرد: تعویق بازپرداخت مطالبات بیمه‌ای دانشگاه‌های علوم پزشکی از جمله سازمان تامین اجتماعی با توجه به شرایط اقتصادی حاکم در کشور تا حدی قابل درک است، اما مسئولان نباید اجازه دهند که اولویت حیاتی دچار چالش و مشکل شود، بنابراین باید برای رفع این مشکل چاره‌اندیشی شود و هرچه زودتر مسائل و مشکلات مربوط به این بخش را برطرف کرد.

جمالیان با اشاره به رقم میلیاردی بدهی تامین اجتماعی به علوم پزشکی استان مرکزی گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی مبلغ ۱۸۰ میلیارد تومان از بیمه‌های مختلف در استان طلب دارد که عمده آن مطالبات معوقه از تامین اجتماعی است.

او ادامه داد: یکی از مشکلات جدی حوزه بهداشت و درمان مطالبات بیمه ای است؛ طلب دانشگاه از سازمان تامین اجتماعی ۱۲۰ میلیارد تومان بوده که هر روز رو به افزایش است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی تاکید کرد: پرداخت نشدن یا دیرکرد و بی نظمی در پرداخت مطالبات بیمه ای و افزایش مطالبات، آثار زیان باری را برای بخش سلامت به وجود آورده است.

جمالیان بیان کرد: درصد زیادی از منابع دانشگاه به درآمدهای وصولی از سازمان‌های بیمه گر وابسته است، تأخیر در پرداخت این مطالبات دانشگاه را دچار چالش­‌های اساسی در کلیه بخش‌­های بهداشتی، درمانی و آموزشی می‌کند؛ این موضوع می تواند امر خدمت رسانی به بیماران را تضعیف کند .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در پایان گفت: با وجود همه مشکلات ناشی از تاخیر پرداخت مطالبات بیمه ای، تلاش کردیم تا همچنان خدمات بهداشتی و درمانی به هم استانی‌ها و هموطنان به صورت پیوسته ارائه شود، بستر‌های آموزشی و پژوهشی برای دانشجویان و اساتید، همچنان فراهم بماند و مطالبات مالی پزشکان و کارکنان به تدریج پرداخت شود اما تداوم این امر امکان ناپذیر به نظر می رسد.
 
کد مطلب : ۲۲۰۷۵
يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۱
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :