شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
 
 
کمبود احتمالی دارو یا تجهیزات پزشکی مقطعی است
خرید زمین با پول دارو اقدامی غیرقانونی و تخلف است
 
کوهپایه گفت: در حال حاضر هیچ کمبودی در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه وجود ندارد.
 
به گزارش فانا، جلیل کوهپایه رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار کرد: در حال حاضر هیچ مشکل و کمبودی از نظر دارو و تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران وجود ندارد و اگر کمبودی در زمینه دارو و تجهیزات وجود دارد مسئله خاصی نیست و در کمترین زمان برطرف می‌شود.

او ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی ایران از حداکثر ظرفیت و توان آموزشی خود برای تربیت پزشک عمومی و نیروی متخصص استفاده می‌کند و زیرساخت‌های لازم برای پذیرش بیشتر دانشجو از نظر کلاس‌های درس یا استادان را ندارد.

کوهپایه تاکید کرد: هدف اصلی دانشگاه علوم پزشکی ایران ارتقای کیفیت آموزش است، زیرا معتقدم که کمیت به میزان کافی طی چند سال اخیر افزایش پیدا کرده است و افزایش میزان پذیرش دانشجو برای دانشگاه علوم پزشکی ایران اصلاً مقدور نیست.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران بیان کرد: اختصاص بودجه تجهیزات پزشکی و دارو برای خرید زمین یا دیگر امکانات در دانشگاه‌ها به نوعی تخلف محسوب می‌شود، زیرا جهت تامین دارو و ملزومات مصرفی یک ردیف اعتبار جداگانه‌ای در نظر گرفته شده است.
 
او اضافه کرد: در دانشگاه علوم پزشکی ایران به هیچ وجه این کار انجام نگرفته است و من بعید می‌دانم که دانشگاهی پول دارو و تجهیزات پزشکی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خود را صرف خرید زمین یا دیگر امکانات کند و اگر چنین موردی پیدا شود خلاف قانون است و تخلف محسوب می‌شود.
 
کد مطلب : ۲۲۰۸۵
سه شنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :