شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
 
 
کنترل موثرتر دیابت با داروی جدید ترکیبی
 
شرکت داروسازی دکتر عبیدی داروی «گلورنتا» را با هدف کنترل موثرتر دیابت تولید و روانه‌ی بازار کرد. امروزه کاهش قندخون تنها نیاز فرد مبتلا به دیابت نیست بلکه کنترل عوارض بیماری‌های قلبی عروقی، فشارخون، مشکلات کلیوی و چاقی نیز برای این افراد حائز اهمیت است. داروی گلورنتا یک داروی خوراکی ترکیبی است که اثربخشی بالایی در کاهش قند خون و عوارض ناشی از دیابت دارد.
 


مزایای داروی ترکیبی «گلورنتا»

به گزارش فانا، این دارو ترکیب خوراکی از دو داروی «گلوریپا» و «لیرنتا» است. گلوریپا (امپاگلیفلوزین) از دسته دارویی SGLT2-i، که در سال گذشته توسط داروسازی دکتر عبیدی عرضه شده، علاوه بر کنترل قندخون، مرگ و میر ناشی از عوارض قلبی عروقی را کاهش داده و روند پیشرفت عوارض کلیوی را کند می‌کند. همچنین لیرنتا (لینا گلیپتین) از دسته دارویی DPP4-i که به تازگی توسط همین داروسازی به بازار عرضه شده، کاهنده مناسب قندخون است که از نظر قلبی عروقی کاملا بی‌خطر است. داروی جدید «گلورنتا» که ترکیبی از این دو دارو است، اثربخشی بالاتری نسبت به مصرف جداگانه این داروها دارد.

افراد مبتلا به دیابت بسته به پیشروی و نوع بیماری‌شان داروهای مختلفی در طول روز مصرف می‌کنند. گلورنتا به دلیل ترکیبی بودن دو دارو در یک قرص و در نتیجه کاهش تعداد قرص‌های مصرفی روزانه، احتمال مصرف منظم دارو طبق توصیه پزشک را افزایش داده و باعث تعامل بهتر بین پزشک و بیمار می‌شود. سهولت مصرف درنهایت به بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به دیابت و کنترل مؤثرتر آن منجر می‌شود.

چرا باید دیابت را جدی بگیریم؟

در ایران بیـش از ۶ میلیون فرد مبتلا به دیابت وجود دارد که بسیاری از آنها، از بیماری خود آگاه نیستند و به علت عدم‌ تشخیص به‌ موقع، دچار عوارض خطرناک ناشی از آن می‌شوند.

شایع‌ترین علت بیماری کلیوی منجر به دیالیز و یا پیوند کلیه، دیابت است. دیابت همچنین می‌تواند منجر به مشکلات جدی بینایی شده و با تاثیر بر اعصاب محیطی باعث اختلالات حسی و ایجاد زخم‌های مزمن در اندام‌ها و حتی قطع عضو شود.

اما خطر اصلی که هر فرد مبتلا به دیابت را تهدید می‌کند، بیماری‌های قلبی و عروقی است که در اثر دیابت تشدید شده و بروز پیدا می‌کنند.

داروسازی دکتر عبیدی، پیشرو در صنعت دارو و ارائه راهکارهای به روز و موثر، این بار داروی «گلورنتا» را با هدف کنترل موثر دیابت و بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا، تولید و روانه بازار کرده است. این دارو در حال حاضر در داروخانه‌های سراسر کشور موجود و با نسخه پزشک قابل تهیه است.

اطلاعات بیشتر درباره این دارو در وب‌سایت داروسازی دکتر عبیدی در دسترس است.
 
کد مطلب : ۲۲۱۳۱
شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۳
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :