شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ,26 September 2020
 
 
خلاص شدن از شوره سر با نانومواد ایرانی
 
شرکت آرمان جستجوگران انرژی نور با هدف تامین نیاز صنایع به نانومواد، اقدام به تولید نانومواد مختلفی نظیر نانوذرات سلنیم، اکسیدروی و کلوئید نقره کرده است که از این مواد در تولید افزودنی‌های ضد شوره در شامپوها استفاده می‌شود.
 
به گزارش فانا، شرکت آرمان جستجوگران انرژی نور طیفی از نانومواد را برای استفاده صنایع مختلف تولید و به بازار عرضه می‌کند. افزودنی‌های ضدشوره به شامپو و افزودنی‌هایی با قابلیت ایجاد خواص خودتمیزشوندگی از جمله محصولات این شرکت هستند.محبوبه دولتیاری اسلامی؛ مدیرفنی این شرکت گفت: در حال حاضر برای توسعه فناوری‌نانو در صنایع مختلف نیاز به نانومواد مختلفی است که تامین بخشی از نیاز بازار هدف اصلی شرکت است. از سال ۱۳۹۳ این شرکت اقدام به تولید چند نوع نانومواد کرده‌ و در حال حاضر مشتریانی از صنایع مختلف نظیر نساجی، آرایشی و بهداشتی و پلاستیک داریم، در واقع بیشتر مشتریان ما شرکت‌های نانویی هستند که از این نانومواد برای ایجاد ارزش افزوده بیشتر در محصولات خود استفاده می‌کنند.

وی بیان کرد: اخیرا گواهی‌نانومقیاس برای نانوذرات سلنیم دریافت کرده‌ایم که این تاییدیه برای توسعه تجاری این محصول بسیار ضروری است، ما  نانوذرات سلنیم دی‌سولفات برای استفاده در صنعت شامپو تولید کرده‌ایم که به صورت کلوئید بوده در حالی که سلنیم دی‌سولفاتی که در کارخانه‌های شامپوسازی استفاده می‌شود معمولا به صورت پودر است. کلوئیدی بودن و داشتن ابعاد نانومتری باعث شده تا اثربخشی محلول سلنیم دی‌سولفات این شرکت افزایش بیشتری نسبت به پودرهای موجود در بازار داشته به‌طوری که میزان مصرف آن در خط تولید به یک پنجم کاهش یابد، این نانوذرات موجب بروز خاصیت ضدشوره و ضد خارش می‌شود.

دولتیاری با اشاره به اینکه این شرکت ظرفیت تولید اکسیدروی را ۲ تن در ماه و کلوئید نقره را ۱۰۰ تن در ماه دارد، افزود: نانوذرات پودری اکسیدروی که ما تولید می‌ کنیم اخیرا مورد توجه یک شرکت در ترکیه قرار گرفته است، از آنجایی که این شرکت به دنبال نانوذرات اکسیدروی تقویت شده با سلنیم است، ما این محصول را برای آن‌ها تولید کرده و نمونه اولیه‌ای برای تست به این شرکت ترکیه‌ای داده‌ایم که نتایج تست‌ها موفقیت‌آمیز بوده و قرار است به زودی نشستی برای انعقاد قرارداد فروش به این شرکت برگزار شود.

وی یادآور شد: البته ما شرکتی در ترکیه ثبت کرده‌ایم که قرار است فناوری تولید این نانوذرات اکسیدروی به این شرکت جدید ما در ترکیه منتقل شود و تولید در آنجا انجام شده و در نهایت محصول آن به این شرکت ترکیه‌ای فروخته شود، این نانوذرات دارای خواص اپتیکی ویژه‌ای هستند که قرار است این خاصیت نانوذرات توسط شرکت ترکیه‌ای مورد استفاده قرار گیرد.

دولتیاری از محصولات در دست توسعه این شرکت نظیر نانوذرات دی‌اکسید تیتانیوم برای ایجاد خواص خودتمیزشوندگی خبر داد.

 شرکت آرمان جستجوگران انرژی نور توسط گروهی از اعضای هیئت علمی دانشگاه و صنعتگران با سابقه که تجربه انحصاری و قابل توجهی در حوزه نانوفتونیک دارند ایجاد شده و هدف از تاسیس آن فعالیت در زمینه مهندسی فتونیک و الکترونیک با استفاده از دستاوردهای مهم در زمینه فناوری نانو در تولید قطعات و سیستم‌های مبتنی بر نانوفتونیک است. از جمله زمینه‌های فعالیت‌های این شرکت می‌توان به تولید صفحات روشن، سلول‌های خورشیدی، نورپردازی تابلوهای ترافیک، مولدهای برق، تولید حسگرهای نوری مبتنی بر نانومواد و تولید نانومواد اشاره کرد.
 
کد مطلب : ۲۲۱۹۱
سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۵
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :