دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ,18 March 2019
 
 
رئیس انجمن روانپزشکان ایران:
۲۳ درصد جامعه بیماری روان دارند
 
رئیس انجمن روانپزشکان ایران با تشریح آسیب های ناآگاهی مسئولان از بیماری روان که به هیچ وجه معنای دیوانگی در افراد نیست، گفت: ۲۳ درصد جامعه بیماری روان از جمله استرس، پرخاشگری، افسردگی، اختلال در روابط خانوادگی و عوامل بروز اعتیاد را دارند.
 
به گزارش فانا، احمد جلیلی در آستانه برپایی «سی و سومین کنگره سالانه انجمن روانپزشکان ایران» که 27 تا 30 مهر برگزار می شود، اظهار داشت: باید روانپزشکی را آن طور که هست به جامعه معرفی کنیم یکی از مشکلات جامعه عدم شناخت از روانپزشکی است و هنوز مردم مراجعه به روانپزشک را برابر با دیوانگی می دانند، و این مسئله مشکل در شناخت بیمارهای روان در جامعه می شود.

رئیس انجمن روانپزشکان ایران با اشاره به اینکه روانپزشکی یک شاخه ای از علم پزشکی است، گفت: بیماریهای کلیه و قلب برای مردم بیشتر آشنا است ولی اغلب از بیماری های روان مطلع نیستند و فکر می کنند بیماری های روان جدا از جسم است و ما درباره روح در روانپزشکی کاری نداریم و مربوط می شود به حوزه ها و فلسفه، بنابراین ما بیشتر درباره بیماری های روان صحبت می کنیم.

جلیلی با اشاره به اینکه حتی در سطوح بالای مدیریتی کشور نیز شناخت درستی از بیماری های روان وجود ندارد، افزود: بیماران شدید روان که روانپریش گفته می شوند درست است که بیشترین تخت های روانپزشکی را اشغال میکنند و خانواده ها را درگیر می کنند ولی آمار و تعداد آنان کمتر از یک درصد هستند و برداشت غلط از این بیماری باعث صدمات زیادی می شود.

وی ادامه داد: حدود 25 درصد افراد هر جامعه با بیماری روان مبتلا هستند و نیاز به خدمات روانپزشکی دارند زیرا این افراد اختلال خواب دارند، پرخاشگر هستند و دچار استرس هستند و این مشکلات در مغز است، که 85 درصد با دارو درمان و مابقی با روش های روانپزشکی تحت درمان قرار می گیرند.

رئیس انجمن روانپزشکان ایران با اشاره به اینکه برای اولین بار مرحوم سیاسی نام روانپزشکی بر این رشته بیماری روان و مغز گذاشت، عنوان کرد: ما از اولین مراجعه تا آخرین بیماران درباره بیماری مغز و روان می پردازیم.
 
کد مطلب : ۲۲۲۱
شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۰
۱
 
مرجع : خبرگزاری تسنیم
 

ارسال
 
گروه های خبری :