شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ,26 September 2020
 
 
بزرگترین شرکت پخش دارو بورسی شد
 
مدیرعامل شستا از بورسی شدن بزرگترین شرکت توزیع داروی کشور خبر داد.
 
به گزارش فانا، محمد رضوانی‌فر با اشاره به روند بورسی‌شدن شرکت‌های شستا گفت: شستا در ادامه عرضه‌های سال ۱۳۹۸ و بورسی کردن شرکت‌ها صبح امروز 10 درصد سهام شرکت توزیع داروپخش را عرضه کرد.

وی با بیان اینکه رکورد جدیدی در بازار سرمایه ثبت شد، افزود: با ثبت رکورد 934 هزار و 964 نفر خریدار سهام، نصاب جدیدی در تعداد خریداران سهام عرضه اولیه ثبت شد.

رضوانی‌فر تصریح کرد: این ششمین عرضه اول شستا در سال‌جاری بود و عرضه سه هلدینگ و ۲۱ شرکت شستا در دستور کار است که با طی تشریفات و مراحل قانونی عرضه خواهند شد.


همچنین محمدرضا مرادی مدیرعامل "دتوزیع" اعلام کرد: هرگونه افزایش سرمایه در این شرکت پس از طرح و تصویب در هیات مدیره، منوط به بررسی و تصویب در هیات مدیره هلدینگ داروپخش، هلدینگ تیپیکو و شستا است که تاکنون موضوع افزایش سرمایه در دستور کار هیات مدیره این شرکت قرار نگرفته است.

پیشتر محمدعلی اسدی معاون مالی شرکت در جلسه معارفه از در دستورکار قرار گرفتن برنامه افزایش سرمایه 150 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها خبر داد و اعلام کرد: این تامین مالی منوط به تایید هلدینگ تیپیکو و شستا انجام خواهد شد.

همچنین این شرکت 60 میلیارد تومانی در عملکرد نیمه اول سال (حسابرسی نشده) برای هر سهم 1085 ریال سود ( معادل 65 میلیارد تومان ) محقق کرده که نسبت به گذشته با افزایش 30 درصدی سود مواجه شده که به علت افزایش 35 و 46 درصدی درآمدهای عملیاتی و سایر درآمدهای عملیاتی است.
 
کد مطلب : ۲۲۶۶۴
يکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۶
۰
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :