شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ ,28 March 2020
 
 
آمریکا مدعی عملیاتی شدن کانال بشردوستانه سوئیس با ایران شد
 
خزانه‌داری آمریکا مدعی است از امروز پنجشنبه و با تایید این کشور، کانال کمک‌های بشردوستانه سوئیس با ایران به طور کامل عملیاتی شد.
 
به گزارش فانا، روزنامه انگلیسی زبان کانادایی نشنال پست به نقل از رویترز گزارش داد آمریکا روز پنجشنبه مجوز یک سری معاملات تجاری بشردوستانه با بانک مرکزی ایران را صادر کرد. اقدامی که به ادعای آمریکا در راستای رسمی‌سازی کانال کمک‌های بشردوستانه سوئیس انجام گرفته است.

گفته می‌شود این کانال جدید که وزارت خزانه داری آمریکا مدعی است از روز پنجشنبه به طور کامل عملیاتی شده، به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد که غذا، دارو و لوازم ضروری دیگر را به ایران ارسال کنند.

کشور‌های غربی مانند سوئیس و آمریکا در حالی مدعی راه‌اندازی کانال انتقال کالا‌های بشردوستانه به ایران می‌شوند که به اذعان مقامات آمریکا، کاخ سفید با طرح اتهامات بی‌اساس، مردم ایران را تحت بی‌سابقه‌ترین تحریم‌های تاکنون در جهان قرار داده است. تحریم‌هایی که حتی هنگام بحران‌های طبیعی مانند زلزله، ارسال کمک‌های صلیب سرخ و شهروندان ایرانی خارج از کشور به مردم ایران را غیرممکن کرده است.

آمریکا با اعمال فشار حداکثری بر ایران، عملا هر بانکی را که با ایران مراوده مالی برقرار کند، شدیدا تحت تحریم قرار می‌دهد. بنابراین، عموما بانک‌ها همکاری با ایران در حوزه بشردوستانه را به خاطر ریسک بالایی که دارد، نمی‌پذیرند. مقامات آمریکایی‌ها به خوبی به این مسئله واقفند، اما با وجود ادعای واهی حمایت از مردم ایران، عملا هیچ اهمیتی به مشکلات مردم در حوزه دارویی نمی‌دهند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا ۱۸ اردیبهشت‌ماه سال گذشته تحت تأثیر فشار لابی صهیونیسم، خروج این کشور از برجام را اعلام کرد و چهاردهم آبان همان سال دوره تازه تحریم‌های ضد ایرانی را که عمدتاً صادرات نفت ایران، صنایع هوایی، کشتیرانی و بانکی را شامل می‌شود به اجرا گذاشت.
 
کد مطلب : ۲۵۵۵۱
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۱
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :