دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ,25 May 2020
 
 
زالی خبر داد؛
افزایش ۳۰ درصدی مراجعان بیمارستان های پایتخت طی دو روز
 
فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران، از افزایش آمار ۳۰ درصدی مراجعان بیمارستان ها در ۴۸ ساعت گذشته در شهر تهران خبر داد.
 
به گزارش فانا، علیرضا زالی، گفت: متأسفانه امروز در شرایطی شاهد افزایش غیر متعارف ترافیک و ترددها و حضور افراد در سطح شهر بودیم که ۴۴۸ بیمار کرونا مثبت جدید در بخش‌های عادی و ۹۹ بیمار جدید کرونایی در بخش‌های ویژه بستری شدند.

به گفته وی، در دو روز گذشته کل مراجعان بیمارستانی ۳۰ درصد رشد داشته که این حاکی از استمرار و حتی افزایش شیوع بیماری در شهر تهران بوده که نگران کننده است و افزایش تردد و شلوغی‌ها با این آمار رو به تزاید کار را پیچیده‌تر کرده و در واقع مشکلات جدیدتری را در حوزه بهداشت و درمان ایجاد کند.

زالی در ادامه به برخی گلایه مندی های مهم مردم در زمینه‌های اقتصادی نظیر دریافت اقساط بانکی کمافی السابق، عدم اعطای بسته‌های حمایتی به اقشار کم برخوردار و برخی کسب و کارها و برگشت چک‌ها اشاره کرد که بحث در منزل ماندن افراد را دستخوش تغییر کرده و با تناقضاتی روبرو می‌کند.

وی با اشاره به بحث‌های صورت گرفته در خصوص این موارد در ستاد ملی مقابله با کرونا خاطرنشان کرد که باید تصمیمات هرچه سریع‌تر، قاطعانه تر و کاراتر در خصوص این مسائل اعمال شود و حداقل با تحقق بسته‌های حمایتی دولت در ابعاد مختلف تسهیلاتی و حمایتی مانع این شویم که افراد بخاطر نگرانی‌های اقتصادی در سطح شهر حضور یابند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با توجه به افزایش آمار مراجعان بیمارستان‌ها و مبتلایان در تهران و کشور در ۴۸ ساعت اخیر مجدداً از همشهریان تهرانی خواست همچنان در منزل بمانند و افزود: د رحال حاضر در شرایطی به سر می بریم که متاسفانه از نظر افزایش مراجعان بیمارستانی و بخشهای مختلف درمانی با یک افزایش نسبی روبرو هستیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: گرچه برخی از مردم در شرایط فعلی با مشکلات متعدد اقتصادی روبرو هستند اما یادمان باشد اگر بتوانیم در یک زمان کوتاه با رعایت سختگیرانه تر مسائل را تحمل کنیم زمان استمرار و بقای بیماری در جامعه به حداقل خواهد رسید. اما اگر اقدامات و مداخلات ما ضعیف‌تر باشد و یا از کارایی لازم برخوردار نباشد منجر به تطویل ویروس و مشکلات بیشتر خواهد شد.
 
کد مطلب : ۲۷۳۷۵
يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۱
۰
 
مرجع : خبرگزاری مهر
 

ارسال
 
گروه های خبری :