دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ,25 May 2020
 
 
کمبود خون، تهدید جدی برای بیماران تالاسمی مازندران
 
مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران تالاسمی مازندران گفت: با توجه به کاهش اهدای خون، بیماران تالاسمی مازندران با مشکل مواجه هستند.
 
به گزارش فانا، دکتر مهرنوش کوثریان مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران تالاسمی مازندران گفت: با توجه به کاهش اهدای خون، در بخش‌های تالاسمی مازندران با مشکل مواجه شدیم.

او افزود: اکنون به فرد بیمار تالاسمی که نیاز به ۳ واحد خونی دارد، فقط یک واحد خون اهدا می‌شود و این کمبود ازدحام بیماران را در بخش‌های ما زیاد کرده است.

دکتر کوثریان گفت: برای بیمارن تالاسمی هنگام ورود به بخش، ماسک و محلول ضدعفونی کننده ارائه می‌کنیم و متاسفانه دستگاه درجه حرارت دیجیتالی نداریم.

 مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران تالاسمی مازندران با بیان اینکه افراد در صورت داشتن علائمی مانند تب و سرفه به بخش اورژانس بیمارستان هدایت می‌شوند، افزود: افرادی هم که در تماس نزدیک با فرد کرونایی باشند، یک اتاق مجزای ایزوله برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود تا در صورت ناقل بودن بیماری به بقیه سرایت نکند.

او با بیان اینکه سیستم جمع آوری اطلاعات ما برای شناسایی بیماران تلاسمی که کرونا دارند، گفت: یک نفر بیمار تالاسمی در قائم شهر به علت بیماری کرونا جان باخت و تاکنون حدود ۵ نفر از بیماران تلاسمی به بیماری کرونا مبتلا شدند.

دکتر کوثریان افزود: کمبود دارو‌های بیماران تالاسمی مانند داروی دسفرال که از قبل این مشکل وجود داشت، اکنون بیشتر شده است.

او گفت: در پی اطلاع یک فرد از شهرستان نوشهر هیچ دارویی برای بیماران تالاسمی در داروخانه وجود ندارد.

۲ هزار و ۷۰۰ بیمار تالاسمی در مازندران وجود دارند.
 
کد مطلب : ۲۷۴۱۰
دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۸
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :