شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
 
 
مدیر یک مرکز شیمی درمانی؛
آثار تحریم ها در افزایش قیمت داروهای شیمی درمانی
 
مدیر مرکز شیمی درمانی، با اشاره به تحریم های آمریکا علیه ایران، گفت: این تحریم ها باعث شده بیماران، داروهای شیمی درمانی را با ۲۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش قیمت تهیه کنند.
 
به گزارش فانا، حسن زندی مدیر مرکز شیمی درمانی، گفت: برخی از بیمارستان‌ها به عنوان بیمارستان مرجع درمان کرونا در تهران معرفی شده اند و در نتیجه امکان ارائه خدمات به بیماران سرطانی را ندارند و از آنجایی که درمان سرطان برخی از بیماران نباید متوقف شود، در حال حاضر این مرکز دوشادوش مراکز درمانی دولتی در شیفت عصر و با تعرفه دولتی به بیماران سرطانی خدمات شیمی درمانی و پرتودرمانی ارائه می‌کند.

وی افزود: این مرکز با ۱۰ تخت عمومی و ۵ تخت VIP شیمی درمانی و بهره گیری از اساتید فوق تخصص خون و انکولوژی در حال حاضر و تا عادی شدن شرایط کشور با افزودن ساعات کاری و شیفت پرسنل و پرستاران فداکار به بیماران سرطانی خدمات می‌دهد و کنترل‌های دقیق بهداشتی برای پیشگیری از ابتلای بیماران سرطانی به کرونا در این مرکز مورد توجه قرار گرفته است.

به گفته زندی، درمان سرطان در شیفت عصر این مرکز با تعرفه دولتی محاسبه خواهد شد.

مسئول گروه فیزیک مرکز رادیوتراپی روشنا، همچنین از شرایط تأمین داروهای مورد نیاز درمان سرطان در کشور که به سبب تحریم‌های ناجوانمردانه آمریکا با مشکل مواجه شده است انتقاد کرد و گفت: متأسفانه بر خلاف ادعاهای آمریکایی‌ها مبنی بر عدم تحریم دارو برای ایران، بیماران سرطانی از زمان وضع تحریم‌های جدید آمریکا برای تأمین داروهای مورد نیاز خود با چالش‌های زیادی مواجه شده اند و مجبورند این داروها را با ۲۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش قیمت تهیه کنند.

به گفته وی، داروهایی که از ترکیه و برخی کشورهای همسایه وارد می‌شود معلوم نیست که زنجیره سرد انتقال دارو را حفظ کرده باشند و شرایط نگهداری آنها استاندارد باشد.

زندی یادآور شد: با وجود همه مشکلات ما توانسته ایم با هماهنگی چند داروخانه دولتی و خصوصی و با هدف جلوگیری از اتلاف وقت و همچنین ریسک ابتلاء به ویروس کرونا، بدون نوبت و با تعرفه دولتی داروهای مورد نیاز را با هزینه ارسال رایگان برای بیماران تأمین کنیم که این مسئله از تردد بی مورد بیماران سرطانی در شرایط کنونی که می‌تواند برای آنها از نظر ابتلاء به کرونا خطرناک باشد جلوگیری کنیم.
 
کد مطلب : ۲۷۴۱۳
دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۶
۰
 
مرجع : خبرگزاری مهر
 

ارسال
 
گروه های خبری :