جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ ,10 July 2020
 
 
دستاورد بزرگ پزشکی محققان ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در سلول درمانی
 
محققان ستاد اجرایی فرمان امام(ره) موفق شدند از طریق روش سلول درمانی، ۲۲ بیمار کرونایی بستری را در زمانی کوتاه‌تر از روشهای قبلی درمان کنند.
 
به گزارش فانا، محمدحسین زیرک‌ساز مدیرعامل شرکت سل‌تک فارمد وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با اعلام این خبر گفت: بعد از دستور مقام معظم رهبری مبنی بر بسیج تمامی امکانات برای مقابله با کرونا و دستورالعمل رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، کار تحقیق برروی درمان این ویروس از طریق سلول درمانی را آغاز کردیم و توانستیم با بکارگیری نیرو و دانش داخلی روندی را برای مهار این ویروس پیدا کنیم.

وی افزود: این روش درمانی در دو مرحله بر روی ۲۲ بیمار مبتلا به کرونا و باوضعیت وخیم بستری در آی سی یوهای بیمارستانهای مسیح دانشوری، شریعتی و هاجر انجام گرفت و نهایتا موفق شدیم روند درمان این بیماران را ۶ روز تسریع کنیم که موفقیت بزرگی در علم پزشکی به حساب می آید.

وی خاطرنشان کرد:تمام این مراحل تحقیقی و درمانی با هزینه ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و بصورت رایگان بر روی بیماران انجام گرفت.

مدیر عامل شرکت سل تک فارمد گفت: برنامه‌ریزی‌هایی برای اجرای فاز سوم این روند درمانی انجام شده که بعد از دریافت مجوزهای لازم از سمت وزارت بهداشت این محصولات دراختیار استفاده همگانی قرار خواهد گرفت.

زیرک ساز افزود: شرکت سل‌تک فارمد بزرگترین شرکت توسعه فرآورده‌های سلولی غرب آسیا است و تاکنون موفق شدیم ده‌ها محصول مبتنی بر سلولهای بنیادین در این شرکت تولید کنیم که تاکنون ۴ محصول دارویی مجوز GNP سازمان غذا و دارو را برای مصارف دریافت کرده‌اند.

وی گفت: درمان بیماران فلج مغزی ازطریق سلول درمانی نیز یکی دیگر از دستاوردهای این شرکت است.

مدیرعامل شرکت سل‌تک فارمد با بیان اینکه مهم‌ترین محصول بانک سلول‌های بنیادی تحت عنوان وارتوسل است که از بند جنینی بعد از احراز صلاحیت اهدا کننده تولید شده، افزود: اکنون این محصول نیز آماده بهره‌برداری است.
 
کد مطلب : ۲۸۵۷۱
دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۰
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :