پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
 
 
رییس دانشگاه خبر داد
درآمد یک میلیون یورویی دانشگاه شهید بهشتی در دوران کرونا
 
رییس دانشگاه شهید بهشتی جذب و حفظ دانشجوی بین المللی مهم ترین چالش پسا کرونا دانست و گفت: ما در دوران کرونا توانستیم از طریق فعالیت های بین المللی یک میلیون یورو درآمد داشته باشیم.
 
به گزارش فانا، دکتر سعدالله نصیری قیداری در دهمین نشست معاونان و مدیران بین‌الملل دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور گفت: دانشگاه شهید بهشتی در حال حاضر ، حدود 300 دانشجوی بین المللی و 30 زبان آموز دارد و یکی از چالش های اصلی ما در ارتباطات بین المللی، حفظ و جذب دانشجویان بین المللی است.

وی با اشاره به فعالیت های دانشگاه برای توسعه و تحکیم تعاملات علمی بین المللی گفت: آموزش آنلاین، راه اندازی شبکه های مجازی مشترک با دانشگاه های خارجی ارائه دوره های مشترک و ساماندهی شهریه های دوره های مجازی از جمله برنامه های دانشگاه شهید بهشتی برای فعالیت های علمی بین المللی در دوره کرونا بوده و ما توانسته ایم از قبل این فعالیت ها یک میلیون یورو درآمد داشته باشیم.

دکتر نصیری قیداری گفت: درآمدهای ارزی به رغم تمام فعالیت ها، در اثر شیوع کووید 19 کاهش پیدا کرده است.

رییس دانشگاه شهید بهشتی پیشنهاد کرد که از ظرفیت رایزن های علمی برای انتقال ارز حاصل از جذب دانشجو به داخل کشور استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حسین سالارآملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل تاکید کرد: کارشناسان روابط بین الملل، تحلیل های متفاوتی از شیوع  کووید 19 ارائه می دهند. عده ای معتقدند که شیوع این بیماری به فردگرایی انجامیده و ملی گرایی را تقویت میکند. از سوی دیگر عده ای معتقدند از آنجا که این مساله مشکلی جهانی است و دنیا فهمیده است که مشکل را باید با همکاری یکدیگر حل کرد، همکاری های بین المللی در سایه این پدیده افزایش خواهد یافت.

 رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی با اشاره به اینکه باید همگی در این شرایط هشیار باشیم، افزود: فضای جدیدی ایجاد شده که بستر خوبی برای نوآوری و فناوری فراهم کرده است. نوآوران و فناورها می توانند پاسخگوی مشکلات باشند.
 
کد مطلب : ۲۸۵۷۴
دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۱۴
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :