جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ ,10 July 2020
 
 
کندی تخصیص ارز، تهديد جدی برای تامین به موقع داروی کشور
 
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به ادامه روند کند تخصیص ارز دارو توسط بانک مرکزی، گفت: در صورت عدم تخصیص به موقع ارز، با مشکل جدی در تامین دارو مواجه خواهیم.
 
به گزارش فانا، دکتر غلامحسین با ابراز نگرانی جدی از کندی روند تخصیص ارز دارو، اظهار کرد: متاسفانه از ابتدای سال جاری روند تخصیص ارز فرآورده‌های دارویی همچنان به کندی صورت می‌گیرد که سبب شده است  صف انتظار برای تخصیص ارز دارو های ضروری طولانی شود.

وی با اشاره یه اینکه از ابتدای امسال مبلغ ناچیزی از ارز دارو تخصیص یافته است، افزود: مشخصا طی دو ماه گذشته تنها ۹۱ میلیون یورو به دارو تخصیص داده شده است که این مبلغ با توجه به نیاز بازار و کندی تخصیص ارز در ماه های گذشته بسیار ناچیز  بوده و یکی از تبعات آن کاهش ذخایر مواد اولیه و به دنبال آن کاهش تولید داروی مورد نیاز کشور خواهد بود.

مدیرکل دارو سازمان غذا و دارو  تصریح کرد: در صورت ادامه روند کند تخصیص ارز، نگرانی ها برای تامین دارو در ماه های آینده جدی تر می شود. بنابراین از همه مسئولان و دلسوزان نظام سلامت و دارویی تقاضا می شود که سازمان غذا و دارو را در این موضوع یاری و همراهی کنند.
 
کد مطلب : ۲۸۵۹۶
پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۵۹
۰
 
مرجع : ایفدانا
 

ارسال
 
گروه های خبری :