پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ,13 August 2020
 
 
مومنی در گفت‌وگو با فانا اعلام کرد:
داروسازی جابرابن‌حیان جزو شرکت‌های پیشرو در مقابله با کرونا
از تولید محلول ضدعفونی‌کننده دست تا تست دوره‌ای کرونا از همه کارکنان
 
مدیر امور اداری و منابع انسانی شرکت داروسازی جابرابن‌حیان با اشاره به اینکه این شرکت جزو شرکت‌های پیشرو در پیشگیری و کنترل بیماری کرونا در بین کارمندان خود در بین شرکت‌های داروسازی کشور بوده است، گفت: علاوه بر اقدامات گسترده برای پیشگیری و کنترل این بیماری در بین کارمندان داروسازی جابرابن‌حیان، به صورت مستمر آموزش‌های بهداشتی لازم نیز به پرسنل شرکت برای مقابله با این بیماری ارائه شده است.
 
عبدالله مومنی در گفت‌وگو با فانا با اشاره به اینکه شرکت داروسازی جابرابن‌حیان سال قبل و زمانی که هنوز شیوع COVID-19 در ایران فراگیر نشده بود کمیته‌ای را به منظور پیگیری این موضوع تشکیل داد، گفت: این کمیته آخرین پروتکل‌های بهداشتی مقابله با COVID-19 را از منابع معتبر داخلی و خارجی استخراج و براساس شرایط شرکت بومی‌سازی کرد. همچنین به منظور رصد وضعیت سلامت کارکنان شرکت، 2 دستگاه تب سنج و پالس اکسیمتر خریداری شد.

وی گفت: همچنین براساس فرمول جهانی و با اعمال تغییراتی، محلول ضدعفونی‌کننده دست در شرکت تولید شد که علاوه بر ضدعفونی، استفاده از آن آسیبی به دست‌ها نمی‌زند و حتی به حفظ رطوبت دست هم کمک می‌کند. این محلول پس از تولید بین کارکنان شرکت به صورت رایگان توزیع شد و همچنین با استفاده از آن بخش‌های مختلف شرکت به صورت مداوم ضدعفونی شده است.

مومنی افزود: مجموعه اقدامات انجام شده برای مقابله با COVID-19 در داروسازی جابرابن‌حیان باعث شد تا این شرکت جزو معدود شرکت‌هایی باشد که سال قبل را بدون هیچگونه ابتلایی در بین کارکنانش به پایان برساند. البته این اقدامات هزینه‌هایی را هم به شرکت تحمیل کرد اما ما این هزینه‌ها سرمایه‌گذاری روی حفظ سلامت کارکنان می‌دانیم. پروتکل‌های بهداشتی امسال نیز حتی سختگیرانه‌تر از سال قبل در شرکت اجرا شده‌اند و علاوه بر اقداماتی مانند اکسیژن سنجی و تب سنجی به کارکنان در حین ورود به شرکت ماده ضدعفونی‌کننده و ماسک هم داده می‌شود. تعداد دفعات ضدعفونی شرکت نیز از 3 به 5 بار در روز افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: همچنان هیچ مورد ابتلایی در داخل کارخانه گزارش نشده است و تنها دو مورد ابتلا بین کارکنان گزارش شده است که این ابتلا در خارج از کارخانه رخ داده است. برای این دو نفر نیز مرخصی تشویقی در نظر گرفتیم و وام قرض الحسنه به آنها پرداخت شد تا به خاطر هزینه‌های درمان به مشکلی برخورد نکنند. همچنین زمان پیک صبحگاهی ورود به شرکت را به ساعت 7:45 افزایش دادیم تا کارکنان با فاصله بیشتری از یکدیگر وارد شرکت شوند. در رستوران شرکت هم زمان ناهار و پذیرایی به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده تا تجمع کمتری صورت بگیرد و افراد با فاصله بیشتری از یکدیگر نسبت به گذشته قرار بگیرند. در خطوط تولید هم تا جایی که ممکن بوده است، پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری رعایت شده است.

مدیر امور اداری و منابع انسانی شرکت داروسازی جابرابن‌حیان با اشاره به اینکه یکی از اقدامات مهم شرکت داروسازی جابرابن‌حیان گرفتن تست کرونا از کارکنان به صورت دوره‌ای بوده است، توضیح داد: براین اساس تاکنون در دو نوبت از همه کارکنان شرکت تست‌های igg، igm و pcr گرفته شده است. این کار علاوه بر شناسایی موارد احتمالی ابتلا به کرونا به غربالگری کارکنان هم کمک کرده است. همچنین واحد آموزش شرکت نیز در این مدت بسیار فعال بوده و کانالی هم به صورت داخلی بین کارکنان شرکت ایجاد شد که در آن آموزش‌های پیشگیری از کرونا به صورت مداوم و مستمر به تمام کارکنان ارائه شده است.

به گفته مومنی شرکت داروسازی جابرابن‌حیان هم‌اکنون 530 نفر نیروی مستقیم و 560 نفر نیروی غیرمستقیم دارد.

وی همچنین اعلام کرد: با اصلاحات انجام شده در ساختار نیروی انسانی شرکت داروسازی جابرابن‌حیان کیفیت منابع انسانی شرکت در سال 98 نسبت به سال 97 بین 11 درصد افزایش یافت.

گفت‌وگو از محمدجواد به‌آبادی
 
کد مطلب : ۲۹۳۶۲
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۵
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :