يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ ,25 October 2020
 
 
هشدار FDA درباره مشکلات قلبی جدی ناشی از مصرف دوز بالای دیفن‌هیدرامین (بنادریل)
 
 
به گزارش فانا، سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) هشدار داد که مصرف داروی OTC درمان آلرژی دیفن هیدرامین (Benadryl) بیش از دوز توصیه شده، ممکن است باعث ایجاد مشکلات قلبی جدی، تشنج، کما و حتی مرگ شود.

در پی انتشار ویدئوهایی در شبکه اجتماعی تیک‌تاک با عنوان "چالش بنادریل" FDA اعلام کرد که اخیرا گزارش‌هایی را درباره بستری برخی از نوجوانان در اتاق‌های اورژانس و حتی مرگ آنها به دلیل سوءمصرف بنادریل دریافت کرده است.

این سازمان از تیک‌تاک خواسته تا ویدئوهای مربوطه را از روی این شبکه اجتماعی حذف کند.

این سازمان تاکید کرده که مصرف‌کنندگان، والدین و مراقبان بهداشتی باید دیفن‌هیدرامین و دیگر داروهای OTC و نسخه‌ای را دور از دسترس کودکان نگهداری کنند.

پیشتر شرکت جانسون&جانسون سازنده داروی Benadryl هم نسبت به چالش مصرف این دارو در تیک‌تاک هشدار داده بود.

جزئیات بیشتر در زیر:
https://bit.ly/3065LC6
 
کد مطلب : ۳۰۶۰۳
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۵
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :