شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ ,5 December 2020
 
 
فوت ۳۶۵ بیمار کووید ۱۹ در کشور
هشت هزار و ۱۱ بیمار جدید شناسایی شدند
 
سخنگوی وزارت بهداشت از ابتلای هشت هزار و ۱۱ بیمار مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.
 
به گزارش فانا، سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به آخرین آمار ابتلا به کرونا در کشور طی 24 ساعت گذشته گفت: از دیروز تا امروز ۹ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۱۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۷۵۴ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶۰۴ هزار و ۹۵۲ نفر رسید.

او ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۶۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۳۴ هزار و ۴۷۸ نفر رسید.

لاری افزود: خوشبختانه تاکنون ۴۷۷ هزار و ۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

او گفت:  ۵۱۲۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.تا کنون چهار میلیون و ۸۹۲ هزار و ۷۰۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

 
 
کد مطلب : ۳۱۱۵۳
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۶
۰
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :