شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ ,5 December 2020
 
 
سازمان غذا و دارو رسما احتکار انسولین قلمی را تکذیب کرد
 
بدون هماهنگی با وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو، انسولین های انبار یک شرکت، "انسولین های احتکار و کشف شده" اعلام و اطلاع رسانی شد.
 
به گزارش فانا، رئیس سازمان غذا و دارو امروز در نشست خبری در پاسخ به سوالی در مورد خبر کشف انسولین‌های احتکار شده و صحت و سقم آن با بیان این مطلب فوق افزود: موضوع کشف انسولین در انبار یکی از شرکت‌های دارویی که دوستان بدون سوال و هماهنگی با وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو در مورد آن اطلاع‌رسانی کردند، مربوط به محموله‌ای از انسولین‌های یکی از شرکت‌های بزرگ و فعال واردکننده در حوزه دارو بود که براساس اعلام دو هفته گذشته این شرکت به اداره کل داروی سازمان غذا و دارو دچار انحراف دمایی بود.

محمدرضا شانه‌ساز افزود: این شرکت قصد داشت به دلیل انحراف دمایی این داروها را به شرکت سازنده فرانسوی آن عودت دهد اما ما در سازمان غذا و دارو به این دلیل که می‌خواستیم مطمئن شویم این داروها واقعا از لحاظ کیفی مشکل دارند تا در این شرایط بحران ارزی بی‌جهت این انسولین‌ها عودت داده نشود، فرصت خواستیم که خود انسولین‌ها را مورد بررسی قرار دهیم.

وی گفت: به همین جهت از این شرکت مدارک و مستندات دال بر انحراف دمایی و تاثیر بر کیفیت انسولین‌ها خواسته شد تا کیفیت آنها مجددا مورد بررسی قرار گیرد که دارویی که با زحمت آن هم در این شرایط وارد شده، بازگردانده نشود. این داروها به اشتباه داروهای احتکاری خوانده شد و همه مدارک و مستندات موجود در سازمان غذا و دارو خلاف آن‌را ثابت می‌کند.
 
کد مطلب : ۳۱۱۵۴
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۰
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :