دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ,25 January 2021
 
 
انهدام شبکه توزیع داروهای قاچاق، کمیاب و نایاب در یزد
 
سربازان گمنام امام زمان(عج) در اطلاعات سپاه الغدیر یزد در عملیاتی، شبکه توزیع داروهای قاچاق، کمیاب و نایاب از جمله داروی کرونا را کشف کردند.
 
به گزارش فانا، در عملیات غافلگیرکننده توسط سربازان گمنام سازمان اطلاعات سپاه و با حضور میدانی، چند تیم عملیاتی گروه سازمان یافته قاچاق دارو کرونا و توزیع خارج از شبکه درمان در استان یزد منهدم شد.

در این عملیات و با حکم قضایی منازل و مخفیگاه‌های شناسایی شده، مورد بازرسی قرار گرفت و مقادیر زیادی دارو به ویژه‌ی داروی کرونا کشف و ضبط شد و در این رابطه چهار نفر از جمله یک متهم سابقه‌دار در حوزه قاچاق دارو به اتهام قاچاق کالای ممنوعه از طریق نگهداری و عرضه دارو خارج از شبکه به صورت غیر قانونی و به صورت شبکه‌ای سازمان یافته و باندی و همچنین  تهدید علیه بهداشت دستگیر و روانه زندان شدند.

سربازان گمنام سپاه یزد در این عملیات مقادیر زیادی دارو از جمله داروهای موثر در درمان کرونا مانند اکتمرا( actemra) ، رمدسیویر (remdisivir) و فاویپیراویر ( favipiravir) کشف و ضبط کردند.

البته بخش قابل توجهی از داروهای کشف شده تاریخ گذشته یا به دلیل نگهداری در شرایط غیر صحیح و غیر بهداشتی فاسد شده بود.

در همین رابطه از مردم تقاضا شده تا نسبت به تهیه هر گونه داروی خارج از شبکه درمان پرهیز و همچنین از اعتماد به سودجویانی که سلامت مردم را دست آویز کسب درآمد کرده اند، پرهیز کنند.
 
کد مطلب : ۳۱۵۸۰
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۰
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :