دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ,1 March 2021
 
 
رئیس کل سازمان نظام پزشکی:
انجمن‌های علمی در بحث واکسن کرونا ورود کنند
 
رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت:‌ اهمیت واکسن کرونا برای کنترل بیماری بر کسی پوشیده نیست و بطور قطع انجمن‌های علمی باید به این موضوع مهم ورود کرده و نظرات کارشناسی خود را بیان کنند.
 
به گزارش فانا، محمدرضا ظفرقندی روز سه شنبه در جلسه هم اندیشی نخستین همایش جامع کشوری کرونا با حضور نمایندگان انجمن‌های علمی پزشکی که در محل سازمان نظام پزشکی برگزار شد، اظهار کرد: انجمن های علمی در همه مباحث می‌توانند راهنما و مشوق بدنه سازمان نظام پزشکی و جامعه پزشکی کشور باشند، هرچند آن طور که باید و شاید از ظرفیت انجمن‌ها در سیاستگذاری‌ها و تصمیم گیری‌ها استفاده نشده است.

وی افزود: اهمیت واکسن کرونا برای کنترل بیماری بر کسی پوشیده نیست و بطور قطع انجمن های علمی باید به این موضوع مهم ورود کرده و نظرات کارشناسی خود را بیان کنند.

 رئیس کل سازمان نظام پزشکی با تاکید بر نقش انجمن های علمی در سیاستگذاری‌های عرصه سلامت گفت: انجمن های علمی باید در مباحث نظام سلامت ورود کرده و با انعکاس نظرات خود در سیاستگذاری‌های این حوزه براساس رویکرد علمی موثر باشند.

وی ادامه داد: شأن واقعی انجمن های علمی حضور آنها در عرصه سیاست‌گذاری نظام سلامت است.

ظفرقندی افزود: در قانون تشکیل سازمان نظام پزشکی اختیاراتی وجود داشت که در طول سالیان گذشته کمرنگ یا سلب شده بنابراین آن چه می ماند حضور منسجم و پررنگ انجمن‌ها و جامعه پزشکی در صحنه است که نباید گم شود.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی با بیان به اینکه در مسئله واکسیناسیون باید جان مردم در اولویت همه امور قرار گیرد، تصریح کرد: انتظار می رود انجمن های علمی نظرات خود را در این زمینه مطرح کنند که بسیار تاثیرگذار است و باید علم و نگاه علمی در این زمینه تصمیم گیرنده باشد.

وی با بیان اینکه به خاطر شرایط سخت و مشکلات بیمارستان و مطب ها در آینده با مسائلی همچون ورشکستگی مراکز درمانی، تعطیلی و افت کیفیت خدمات مواجه می شویم، اذعان کرد: اکنون برخی شخصیت های برجسته علمی پزشکی کشور به دلیل این گرفتاری ها فعالیت خود را متوقف کرده اند زیرا این شرایط قابل ادامه نیست، البته پیگیری ها از سوی نظام پزشکی در این مورد همچنان ادامه دارد و امیدواریم اصلاحات مدنظر جامعه پزشکی محقق شود.

ظفرقندی با بیان اینکه جهش های ویروس کرونا شرایط را دگرگون کرده، اذعان کرد: امیدوارم به جمع بندی علمی خوبی در این زمینه دست یابیم زیرا اگر زمان طلایی واکسیناسیون را از دست داده و به سرعت عمل نکنیم شاهد فرار ویروس از واکسن های موجود خواهیم بود.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: در بحث واکسیناسیون از منطقه عقب هستیم. کشورهای همجوار آن را شروع کرده‌اند و حتی کشوری در منطقه داریم که تاکنون ۲۵ درصد جمعیت خود را در برابر کووید ۱۹ واکسینه کرده است.
 
کد مطلب : ۳۲۵۵۱
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۷
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :