پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ ,25 February 2021
 
 
نیکزاد: کمیسیون بهداشت مشکل کمبود انسولین را بررسی کند
 
نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده مراغه درباره مشکل تهیه و تامین انسولین برای بیماران دیابتی گفت: لازم است کمیسیون بهداشت به این مسئله ورود کرده و مشکل کمبود انسولین را بررسی کند.
 
به گزارش فانا، علی علیزاده نماینده مردم مراغه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، 24 دی) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی اظهار داشت: مدتی است که بیماران دیابتی در تهیه انسولین با مشکل مواجه هستند چرا که این دارو حکم اکسیژن برای آن‌ها دارد.

وی افزود: نبود انسولین باعث ایجاد مشکلاتی برای بیماران دیابتی شده و اگر در بازار نیز پیدا شود بسیار گران است.

نماینده مراغه در مجلس تصریح کرد: نزدیک به 5 میلیون نفر در کشور درگیر بیماری دیابت هستند که به انسولین نیاز دارند از این تعداد نزدیک به 700 هزار نفر به صورت روزانه در چند نوبت نیاز به انسولین دارند که متاسفانه این وضعیت برای آن ها ایجاد مشکل کرده، در حالی که در بسیاری از مناطق محروم مشکلات بسیار است و حتی با وجود ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت انسولین قلمی به دست آنها نمی رسد.

علیزاده افزود: وزارت بهداشت از تولید و واردات انسولین صحبت کرده است اما بیماران دیابتی به شدت شاکی هستند که ما دسترسی به انسولین نداریم.

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: لازم است کمیسیون بهداشت به این مسئله ورود کرده و مشکل کمبود انسولین را بررسی کند.
 
کد مطلب : ۳۲۵۵۸
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۷
۰
 
مرجع : خبرگزاری فارس
 

ارسال
 
گروه های خبری :