دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ,1 March 2021
 
 
مدیرعامل بنیاد برکت:
موفقیت واکسن کرونای ایرانی موجب تحریم‌های آمریکا
 
تحریم بنیاد برکت نشان دهنده ناراحتی آمریکا از موفقیت‌های واکسن ایرانی کرونا و موید آن است که حوزه دارو و درمان هم از تحریم‌های امریکا در امان نیست.
 
به گزارش فانا، سید امیرحسین مدنی در پاسخ به این سوال که علت تحریم بنیاد برکت از سوی امریکا چیست؟ افزود: این غیض امریکاست که بروز کرده است و الحمدالله مردم دارند متوجه می‌شوند و برای خودمان هم رفته رفته روشن‌تر می‌شود که این‌ها دشمنی شان با شخص نیست بلکه دشمنی شان با ملت و موفقیت‌های علمی ایران است و اینکه وقتی شرکت دانش بنیان برکت را که مشغول واکسن سازی است، تحریم می‌کنند یعنی که می‌خواهند مغز‌ها و پیشرفت‌ها را تحریم کنند.

وی با بیان اینکه ما که در مجموعه بنیاد برکت هستیم نمی‌دانیم که این تحریم‌ها چه معنی می‌دهد گفت: این تحریم‌ها معنی ندارد چراکه ما تمام اتکایمان به توان داخلی است، ولی این باعث ناراحتی است که مجموعه‌ای که روی پای خودش و با اتکا به ظرفیت‌های خود سرمایه گذاری می‌کند و به پیشرفت می‌رسد، اینگونه مورد دشمنی و غیض آمریکا قرار می‌گیرد.

مدیر عامل بنیاد برکت با تاکید بر اینکه علت اصلی تحریم امریکا، تولید واکسن ایرانی کروناست، افزود: رفتار آمریکا کودکانه است، زیرا این تحریم‌های خنده دار، هیچ تاثیری در فرآیند کار ما ندارد.

آقای مدنی افزود: اینکه تابه حال گفته می‌شد این‌ها با تحریم هایشان سلامت مردم ایران را به بازی گرفته اند اثبات شد و این شعار‌هایی را که در حوزه درمان می‌دهند که ما تحریم نمی‌کنیم، خودشان در آخرین روز‌های این دولت به طور شفاف و بی پرده نقض کردند.
 
کد مطلب : ۳۲۵۹۰
پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۵
۰
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
 

ارسال
 
گروه های خبری :